Napriek tomu, že slovenskí vládnuci predstavitelia neustále varujú pred šírením nových mutácií zo zahraničia, množstvo Slovákov nachádza útočisko pred prísnymi opatreniami práve v ďalekých zemiach. Obľúbenou lokalitou tohto ročného obdobia sa stal africký Zanzibar – aktuálny vývoj situácie v štáte vás ale asi šokuje.

Nielen známe celebrity, ale taktiež “bežní” ľudia, ktorí si to môžu dovoliť, sa v období lockdownu uchyľujú k únikom na exotické dovolenky. Zanzibar si nedávno zamilovali napríklad aj Zuzana Plačková a Karin Dvořáková, deliace sa o dychberúce momenty.

Pandémia koronavírusu sa do určitej miery týka celého sveta – no kým my si musíme pre vychádzky z domu vybavovať potvrdenia od zamestnávateľov, prekrývať si tváre rúškami či používať dezinfekcie, na južnej časti planéty to vyzerá diametrálne odlišne. Slovák Julo, starajúci sa v Zanzibare o miestne bary, potvrdil, že na ostrov prichádzajú v tomto čase stovky slovenských turistov.

Turisti nachádzajú vytúženú slobodu

Slováci údajne skoro vôbec nedodržiavajú ani základné bezpečnostné opatrenia, ako nosenie respirátorov alebo zachovávanie odstupov. „Juh je plný mladých a tí majú každý deň párty v inom bare,“ tvrdí muž, pôsobiaci v Afrike celé mesiace. Domáci ani prišelci si z juhoafrickej mutácie ťažkú hlavu nerobia a krajina vraj neplánuje žiadne sprísňovanie nariadení ani nekontroluje prichádzajúcim negatívny test na covid-19.

Hotelové rezorty sú preplnené ľuďmi z rôznych kútov sveta, ktorí sa denne zabávajú bez obmedzení. Slovenské ministerstvo ale občanov pred takýmito destináciami varuje, keďže vzorky z cudzej mutácie sa už v našich končinách objavili. Dovolenkujúcim sa síce pobyty zatiaľ nezakazujú, no po príchode na Slovensko sa musia podrobiť povinnej 14-dňovej karanténe a PCR testu.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

cestovanie

Zdroj: Cas.sk | Foto: Instagram/Queen.plackova, Pexels.com