Sensual blonde girl with blue eyes in a blue dress lying on the bed and smiling

Prežívame to každý deň, či už si zájdeme na prechádzku, do obchodu alebo len vybrať našu ratolesť zo škôlky. Na každom rohu sa stretávame s agresivitou, nervozitou, uponáhľanosťou a drzosťou, akoby už dobrí ľudia z nášho okolia nadobro zmizli. Našťastie, nie všetko je tak čierne, ako na prvý pohľad vyzerá a možno ich len treba trocha nakopnúť, aby sa znova naučili tešiť z maličkostí, ktoré sú okolo nás.

 

Všetko má dve strany

Aj vás občas prepadne pocit, že všetko zlé sa stáva iba vám? Pokazené auto, trčanie v kolóne, fľak na tričku, ktorý tam ráno určite nebol. A tak ste sa snažili, aby bol tento deň dokonalý, bez meškania do škôlky a do práce. A zrazu je tu ten starý známy pocit bezmocnosti a skľúčenosti. Dlane sa vám začnú potiť a radosť z perfektného dňa je už veľmi ďaleko na to, aby sa mohla vrátiť. V tom momente začnete myslieť už iba na to, aby sa tento deň skončil. Veď zajtra to hádam už bude lepšie. Ale presne takto to byť nemá!

Určité životné situácie sa musíte naučiť vnímať tak trochu aj s humorom a vedieť ovládnuť svoje emócie. Pokazené auto je katastrofa, ale pokiaľ ste ho nerozbili alebo s ním nespravili piruetu nad jazerom, tak je všetko fajn. Treba si uvedomiť, že tieto veci sa nestávajú iba vám, ale aj ďalším miliónom obyvateľom tejto planéty. :)

úsmev

Ak sa naučíte prijať dané situácie a popasovať sa s nimi, váš život bude o niečo krajší a bez mrzutostí. Nikomu nepomôže, ak si svoje nervy neskôr vyleje na nevinnom predavačovi kávy, ktorý je v práci prvý deň a ide mu to o niečo pomalšie, akoby malo. Má presne tie isté pocity ako vy aj čo sa týka spotených dlaní. Ak ho pochválite alebo mu pekne poďakujete, verte tomu, že si vás zapamätá a najbližšie budete mať kávu ako prvá. A verte či nie, vyčarujete mu úsmev na tvári. A úsmev lieči, to sa vie už veľmi dávno.

Skúste si to najbližšie vo vyhrotenej situácii aj vy a uvidíte, že výsledok bude nad vaše očakávania. A ak použijete aj svoj čarovný úsmev, možno príde aj nová známosť. :)

Foto: YouTube