Ľudská hlúposť často prekročí hranice únosnosti a dokáže ublížiť natoľko, že sa váš pohľad nielen na svet, ale aj na vás samých, otočí o 180 stupňov. Dôkazom toho je aj príbeh mladej ženy, ktorej kypré tvary sa stali terčom posmeškov, no zároveň aj hnacím motorom k zmene životného štýlu.

Len 20-ročná Gemma Hilton sa stala pre svoju obezitu terčom neskutočne krutej šikany a posmeškov. Mladá žena si popri štúdiu na vysokej škole privyrábala ako zamestnankyňa v sieti rýchleho občerstvenia, kde sa každý deň stretávala s hrubými urážkami a posmeškami od zákazníkov. Gemme prischla prezývka McFatty (McTučko), a práve tá bola jedným z dôvodov, prečo sa rozhodla radikálne zmeniť svoj život. Obezita nie je zdravá a spadá medzi civilizačné ochorenia 21. storočia. Za jej rozšírenie môže rýchla doba, v ktorej množstvo z nás funguje pod neskutočným tlakom a v neustálom strese.

Následky nekvalitného a rýchleho stravovania, ale i nedostatku spánku a pohybu, sa prejavili aj na tele tejto študentky. Ako sama priznala, zlé stravovanie viedlo k tomu, že jej hmotnosť neustále rástla. Urážky a nadávky či výsmech predavačiek v obchode s oblečením ju zlomili natoľko, že Gemma sa rozhodla skoncovať s týmito návykmi. V priebehu necelých deviatich mesiacov sa jej vďaka úprave stravy a dostatku pohybu podarilo schudnúť neuveriteľných štyridsať kilogramov. Vďaka tejto premene je znovu šťastná, vyrovnaná a ľudia, ktorí ju kedysi častovali nadávkami, by ju dnes rozhodne nespoznali. Čo poviete na jej premenu vy?

Foto: Instagram/Gemma Hilton