Veľkonočné sviatky dostali vlani veľmi trpkú príchuť, keď sme kvôli šíriacej sa epidémii koronavírusu nesmeli navštíviť ani príbuzných. A hoci odvtedy uplynul už rok, situácia sa príliš nezmenila. Vláda však občanov potešila pár priaznivými informáciami, súvisiacimi s poľavením určitých nariadení.

Minister financií Eduard Heger momentálne čaká na oficiálne vymenovanie do funkcie nového premiéra Slovenskej republiky, kde si vymení úlohy s odstúpeným Igorom Matovičom. Medzičasom stihol ľudí oboznámiť s tým, ako budú vyzerať blížiace sa veľkonočné dni.

heger matovič

Politik z hnutia Oľano síce pred pár dňami priznal, že nejaké výraznejšie zmeny v opatreniach očakávať nemáme, avšak menších úprav sme sa predsa len dočkali. Medzi prvými sa bezpochyby potešia veriaci kresťania, tým bude totiž umožnená návšteva kostola za účelom individuálnej duchovnej starostlivosti. V praxi to znamená, že omše síce ešte povolené nie sú, avšak pomodliť sa priamo v “božom chráme” bude možné.

Malé víťazstvo si vybojovali aj poľovníci, trvajúci na tom, aby mohli lesné oblasti navštevovať mimo zákazu vychádzania a to za účelom plnenia opatrení proti šíreniu afrického moru ošípaných. Vlastníci poľovných lístkov budú môcť vďaka tomuto uvoľneniu zasahovať na lovoch i v nočných hodinách.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zmiernenie aktuálnych uznesení do tretice zahŕňajú predĺženie platnosti negatívnych PCR alebo antigénových testov na covid-19. Ide o dočasné vyhlásenie v čase sviatočného obdobia. Platnosť negatívneho výsledku sa predlžuje do nedele 11. apríla a to za podmienky, že bol test vykonaný od štvrtka 1. apríla do nedele 4. apríla 2021.

Zdroj: Hnonline.sk | Foto: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, Eduard Heger – minister financií SR