Túžbu po nových topánkach či kabelkách zrazu v posledných dňoch nahradila túžba po obyčajnom rúšku, z ktorého sa stal nedostatkový tovar. Našťastie si však túto ochrannú pomôcku môžeme vyrobiť aj sami, pričom jeden z parádnych návodov ponúka multitalentovaný Lukáš Kimlička.

Lukáš Kimlička už síce vo svojom profesionálnom zameraní zavesil módne návrhárstvo na klinec, no to neznamená, že mu to so skicami a za šijacím strojom nejde rovnako šikovne ako pred rokmi. Nadobudnuté zručnosti tak známy módny guru využil v prospech toho, aby si v týchto krušných časoch mohli ľudia vyrobiť rúška sami doma. Okrem toho sa vychýrený fotograf a make-up artista pri obrázkoom návode vylial zo svojich pocitov.

Lukáš Kimlička
Lukáš s Darou Rolins

,,Najviac ma mrzí, že sa tu začali objavovať aj správy typu „zas je celý Instagram zaspamovaný #ruskoniejehanba. Tak ak má mať nejaký spam význam a zmysel, tak je to tento! Presne toto je význam sociálnych sietí. Veľmi veľa ľudí z Čiech mi včera písalo, že tam rúško nenosí skoro nikto a ak ho niekto aj má, tak na neho pozerajú ako na idiota. Všetci dobre vieme, ako v Čechách momentálne dopadli…,“ zamyslel sa Lukáš, podľa ktorého by práve vplyvní influenceri mali aspoň v týchto dňoch namiesto postovania zľavových kódov a zaplatených nezmyslov šíriť dobrú osvetu. ,,Aspoň raz by tak spravili niečo užitočné pre nás všetkých,“ vyjadril sa.

Na záver príspevku pridal obdivovaný sympaťák ešte pár slov k svojmu návodu k výrobe rúšok. ,,Píšete, či filter prežije vysoké teploty prania. Neviem. Ale možno by bolo lepšie ho ušiť tak, aby sa tam filter dal iba vsunúť a vymeniť. Takže to musím ešte vytuningovať. Ak nemáte doma gumičky ako ja, použil som gumu z ramienok z podprsenky. Našiel som doma nejakú z fotenia, tak poslúžila,“ Lukáš sa podelil o rady, ktoré si ľudia okamžite osvojili a začali pridávať fotografie s rúškami, ušitými podľa jeho inštrukcií, pričom, samozrejme, nešetrili slovami chvály.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Instagram/lukaskimlicka