Zvládať dlhé zimné večery s úsmevom na perách nie je vždy jednoduché. Pociťujeme nedostatok svetla, pokles energie, sme večne zmrznuté a celkovo nám nemusia byť tieto aspekty, na čele s chladnejšie pôsobiacim príbytkom, dvakrát príjemné. Poznáme však pár rád, vďaka ktorým budete zimné večery doslova milovať.

Aj v tomto prípade sú najdôležitejším kľúčom ku šťastiu maličkosti. Často stačí do svojej každodennej rutiny zakomponovať niečo nové, niečo, na čo sa budete môcť tešiť a váš deň hneď naberie úplne iný rozmer.

Veľký huňatý sveter

Sveter je základ, alfa a omega každej zimy. Vstúpiť do tohto ročného obdobia bez pohodlného over-sized svetra je v podstate hriech. V tomto prípade naozaj nejde len o módny doplnok. Teplý sveter vás nielen ochráni pred chladom, jeho farebné varianty vám môžu kedykoľvek zlepšiť náladu, no najmä jeho hebkosť môže kedykoľvek počas dňa nahradiť objatie milovaného. Nie je nad to po ťažkom a namáhavom dni zaliezť doma pod hebučký sveter a už nič iné neriešiť.

1

Čaj alebo horúca čokoláda

Horúci nápoj je už odnepamäti liek na všetky trápenia a v zime účinkuje dvojnásobne. Doprajte si každý večer rituál, keď si spravíte šálku svojho obľúbeného čaju, zapnete si svoju obľúbenú hudbu či seriál a kým ho nevypijete, nebudete riešiť nič iné. Pomôže vám to urovnať mnohé problémy vo vašej mysli, ktoré sa nahromadili počas dňa. Raz za čas si doprajte aj sladký variant, horúcu čokoládu. Zahreje, je dobrá na nervy a ešte si aj pomaškrtíte.

Vonná sviečka

Aj taká maličkosť, akou je zapálená sviečka, vie kompletne zmeniť váš, na pohľad chladný, byt. V momente miestnosť zútulní, presvetli a navyše prevonia vašou obľúbenou vôňou. Existuje toľko možností! Pred spaním si skúste zapáliť levanduľovú sviečku, aby sa vám lepšie zaspávalo.

2

Pleťová maska

Každá z nás si raz za čas zaslúži čas len pre seba, keď bude rozmaznávať svoju pokožku a dopraje si kompletný relax. Dobre známy ,,pamper evening“, čiže večer, kedy si dožičíte, čo vám právom náleží a necháte sa rozmaznávať, by mal byť na zozname každej ženy aspoň raz za týždeň. Pokiaľ nemáte čas na hodinové bublinkové kúpele, vlasové zábaly a podobne, skúste použiť aspoň pleťovú masku. Jej aplikácia a následné pôsobenie zaberie len pár minút, môže však znamenať obrovskú zmenu nielen pre vašu pokožku. Spravte si z nanášania masky váš vlastný rituál, pri ktorom na chvíľu zabudnete na všetky vaše starosti.

Smoothie

V zimných mesiacoch trpíme najviac nedostatkom vitamínov a častými ochoreniami. Preto by sme nemali práve v tomto období zabúdať na prísun ovocia a zeleniny, i keď nám to môže pripadať neprirodzené. Skúste si ich konzumáciu nejako „zošpeciálniť“ a pripravte si svoje obľúbené ovocie vo forme čerstvej šťavy. Zabavíte sa nie lenjeho pitím, ale aj prípravou.

Foto: Flickr, Pexels