Takýto scenár by asi nikto nečakal! Po účinnosti nových protipandemických nariadení, zakazujúcich nielen organizovanie hromadných podujatí, ale taktiež cirkevné omše, sa tisíce veriacich búrili. Hygienici napokon od úplného zákazu nedeľných bohoslužieb upustili, no nové pravidlá asi verejnosť i tak nepotešia.

Konferencia biskupov Slovenska priniesla veriacim aktualizované informácie ohľadne organizovania svätých omší. Úrad verejného zdravotníctva síce pravidelnú cirkevnú udalosť opätovne obnovil, avšak celá záležitosť má jeden veľmi podstatný háčik.

Na kresťanskom “obrade” sa smú po novom nachádzať maximálne šiesti ľudia vrátane kňaza. V praxi to znamená asi toľko, že do kostola bude vpustená nanajvýš jedna rodina, na ktorej úmysel je daná omša slávená.

,,Verejné bohoslužby budú s účasťou šiestich osôb,” potvrdil pre televíziu TA3 bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Pozmenené podmienky tak napokon zvrátili neblahý scenár o tom, že by sa Slovensko stalo úplne prvou európskou krajinou, kde by boli v rámci druhej vlny pandémie koronavírusu bohoslužby celoplošne zakázané.

stanislav zvolenský
Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský

Zdroj: Tkkbs.sk, TA3 | Foto: Facebook/TK KBS, TA3, Pexels.com