Mladá žena menom Erica Garza sa nebála otvorenej spovede a celému svetu odhalila príbeh o svojej závislosti. O tom, ako sa začal písať už na strednej škole, zasiahol všetky jej vzťahy a trvá až dodnes, keď má už aj manžela. Ako ale do abnormálneho sledovania péčka spadla?

Začiatok

Erica začala so sledovaním ľahkého p*rna, keď mala iba 12 rokov. Potom, ako jej rodičia odišli spať, prišla do obývačky a bez ostychu si ho pustila v televízii. Hlas síce znížila na minimum, no stále si uvedomovala, že jeden z rodičov ju môže kedykoľvek nachytať. Vedela, že sledovanie takýchto programov v jej veku nie je normálne. Navyše sa dotýkala sama seba a nevedela prestať. Podľa Ericiných slov sa práve vtedy zrodil jej strach z intimity a naučila sa dosiahnuť vrchol iba cez tajomstvo, sama zavretá v izbe pri sledovaní iných.

Prehĺbenie závislosti

O niekoľko rokov, ako išli technológie dopredu, sa pre dievčinu filmy pre dospelých stávali čoraz dostupnejšími, pretože si ich už veľmi ľahko mohla nájsť aj na internete. Čo však bolo horšie, už ju nedokázalo uspokojiť len tak hocičo. Jedno kliknutie viedlo k druhému, k hľadaniu niečoho tvrdšieho, rýchlejšieho, špinavšieho. Čim viac pozerala, tým viac si začala uvedomovať, že pri provokatívnych obrazoch cíti vzrušenie, hanbu, ale dokonca aj znechutenie. To ju ale nezastavilo a filmy pre dospelých si nosila aj do spálne. Jej partneri reagovali väčšinou prekvapením a pobavením. Pri milovaní púšťala krátke klipy a po tom, ako jej polovičky zaspali, aby dosiahla vrchol, pokračovala osamote.

Izolácia, samota a strach z intimity sa stali základom jej se*uality

Za tie roky vystriedala viacerých partnerov, ale zakaždým vzťah sama sabotovala, než to zašlo príliš ďaleko. P*rno bolo pre ňu skvelým spôsobom ako uniknúť, veď stačilo párkrát kliknúť, vypnúť mozog a odpojiť sa od sveta na tak dlho ako chcela. Avšak po čase jej bolo zo seba čoraz viac zle. Celý deň sedela v izbe s pocitom hanby a vyčerpania. V romantických vzťahoch, ktoré mala, sa cítila osamelá a bola presvedčená, že si niečo také aj zaslúži.

Konfrontácia so závislosťou

Všetko sa zmenilo Ericinými tridsiatimi narodeninami. Ďalšie desaťročie chcela prežiť inak ako dovtedy. Zvíťazila túžba po normálnom mužovi a živote. Po sérií neúspešných vzťahov jej bola inšpiráciou kniha „Jedz, modli sa a miluj“. A tak mladá tridsiatnička odcestovala na Bali, kde sa snažila na p*rno zabudnúť a viac komunikovať s ostatnými ľuďmi, meditovať, čítať knihy a venovať sa Ajurvéde. Začala sa otvárať druhým a cítila, že jej zlé zvyky sa oslabujú. Stretla tu muža, o ktorom si myslela, že by ho skutočne mohla milovať. Chcela milovať a byť milovaná, no keď sa medzi nimi začalo schyľovať k intímnostiam, v hlave začala opäť o sebe pochybovať: „Možno nie som pripravená. Možno ho vyplaším.“ Aby umlčala tieto pocity siahla po tom, čo vždy – laptope a priniesla ho do postele, aby slúžil ako bezpečnostná bariéra. Mladík si však všimol rozdiel v jej správaní, pozornosti, v pohľade a v tom, že sa bojí jeho dotykov. Všimol si všetko. Začal sa vypytovať a nedal jej pokoj, postupovali kúsok po kúsku, až kým mu neodhalila celú svoju minulosť o tom, prečo pozerá péčko, ako sa cíti či čo si myslí o sebe samej. Erica po úprimnej spovedi čakala, ako sa jej nový objav zachová. Bála sa, no nakoniec všetko dobre dopadlo a s mladým mužom sa vzali.

Erica, manžel a filmy pre dospelých

Počas prvých rokov sa Erica snažila držať od filmov pre dospelých čo najďalej, dokonca sa jej cnelo, ale s manželom sa rozhodli, že bude najlepšie, ak budú držať laptop čo najďalej od spálne. Ich intimita silnela, budovali si vzťah založený na poctivosti a vzájomnom rešpekte. Ako tvrdí ona sama, 98 % vzťahu bola úprimná, avšak občas mala aj slabé chvíľky, keď sa vkradla do inej miestnosti alebo čakala, kým jej muž odíde z domu. Cítila sa za zahanbene až do momentu, kým neprišla domov a nenachytala ho v rovnakej situácii. Rozhodla sa teda, že si péčko povolia v spálni, čo sa ukázalo ako veľmi dobré rozhodnutie. Akonáhle si ho prestali zakazovať, zrazu už pre nich nebolo lákavé. Prvýkrát, keď si ho priviedli do spálne, bolo to vzrušujúce, no po pár minútach ho už vnímali len ako v pozadí.

Erica má momentálne s manželom malé bábätko a nezamýšľajú sa nad tým, čo bude a čo je zlé, pretože vidia záblesk svetlej budúcnosti, ktorá ich čaká.

Zdroj: goodhousekeeping.com Foto: Instagram