Naposledy sa najúspešnejšia slovenská influencerka prihovorila svojim sledovateľom na Instagrame v nedeľu večer, kedy mala žúrku s kamarátmi. Od pondelka rána sú Zuzana Strausz Plačkovú s manželom Reném v rukách polície a domov sa tak skoro dostať nemusia. V prípade dokázania viny im totiž môže hroziť až doživotie.

V rámci veľkej protidrogovej akcie, ktorá sa 27. septembra uskutočnila na viacerých miestach západného Slovenska, Národná kriminálna agentúra zadržala 15 ľudi vrátane Zuzany Strausz Plačkovej a Reného Strausza. 28. septembra vyšetrovateľ NAKA obvinil všetky osoby zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a za nedovolenú výrobu omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Na verejnosť unikli podrobnosti!

Do médií sa dostalo rozsiahle uznesenie o obvinení všetkých členov zločineckej skupiny, ktorá mala fungovať už od roku 2012. Odvtedy až do času zadržania mala vykonávať koordinovanú trestnú činnosť. Okrem drog mali páchať aj zločiny násilného a majetkového charakteru.

Manželia Strauszovci s ďalšími tromi obvinenými mali distribuovať kokaín nižšie postaveným dílerom, ale aj koncovým užívateľom. Trestné stíhanie bolo začaté už minulý rok 29. septembra, čo vyplýva z uznesenia o vznesení obvnienia. Okrem toho z neho vyplýva i to, že jednotliví členovia zločineckej skupiny boli stotožnení a „ustálení“ na základe odpočúvania a záznamu telekomunikačnej prevádzky. To sa udialo na základe príkazu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu.

,,Zločinecká skupina v zložení Tibor Gubáň, Peter Šoka, Miroslav Farkaš, Dávid Lukáč, René Strausz a Zuzana Strausz Plačková, pôsobiaca na území Trnavského, Bratislavského a Trenčianskeho kraja, v čase od roku 2012 až po súčasnosť, vykonávali za účelom zisku, prostredníctvom vytvorenej infraštruktúry osôb, dovoz drogy zvanej kokaín a následne ju distribuovali cez sieť dílerov tejto zločineckej skupiny koncovým užívateľom drogy, kde v uvedenom čase bolo dovezené a následne po distribúcii predané nezistené množstvo kokaínu, pričom v súčasnej dobe nie je možné stanoviť hodnotu vyrobenej drogy,“ stojí v uznesení skutku číslo 5.

Proti Plačkovej a jej manželovi svedčia minimálne dvaja od seba nezávislí svedkovia. Počas vypovedania pred vyšetrovateľom NAKA však obaja známi influenceri akúkoľvek spojitosť s drogami popreli. ,,V rámci výsluchu Reného Strausza vyplynulo, že nepredáva žiadne drogy, nie je členom zločineckej skupiny a nie je užívateľom žiadnych drog,“ ďalej k veci odmietol vypovedať. Z výsluchu jeho manželky Zuzany Plačkovej vyplynulo, že „drogy neužíva, nepredáva a nie je členkou žiadnej zločineckej skupiny,“ no a ďalej podobne ako jej manžel odmietla k veci vypovedať,“ uvádza sa v spise. Počas pondelkovej razie u Reného Strausza a Zuzany Strausz Plačkovej zaistili policajti celkom šesť mobilných telefónov jeden notebook a občiansky preukaz na meno Mário Herák.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Topky.sk, Bratislava.zoznam.sk | Foto: Instagram/queen.plackova, tvjoj