Príval teplých dní znamená zároveň aj vyššiu pozornosť v rámci starostlivosti o deti. Bohužiaľ, už mnohokrát sme sa stali svedkami tragických udalostí, kedy rodičia zavinili smrť svojich ratolestí tým, že ich nechali v rozpálenom aute. Najnovšie sa k nim pridal prípad z amerického Kansasu.

Médiá obletela smutná správa o smrti len 3-mesačného dievčatka, ktoré zahynulo v aute v dôsledku pekelných horúčav. Prípad sa stal počas uplynulej soboty, kedy 44-ročná mamička zabudla svoje dieťatko vo vozidle.

Podľa americkej televízie KAKE-TV vraj bola príčinou tohto skutku s fatálnym koncom únava, ktorá na ženu doľahla po niekoľkých prebdených nociach, pričom pred tragickou udalosťou sa mala zúčastniť párty. O 12.30 si tak išla ľahnúť a keď sa o štyri hodiny neskôr zobudila, zistila, akého strašného činu sa dopustila – jej dcérka v aute nedýchala.  Napriek tomu, že vystrašená žena okamžite kontaktovala záchranku, dieťatku sa už pomôcť nedalo.

Nikto z okolia tejto tragédii nedokáže pochopiť, nakoľko malo ísť o slušnú rodinu, ktorá vychovávala šesť detí, z toho päť adoptovaných. Hoci sa toto nešťastie udialo za veľkou mlákou, pre nás všetkých by sa malo jednať o poriadnu výstrahu!

Zdroj: usatoday.com | Foto: depositphotos.com