Tragické úmrtie investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej nezasiahlo len blízku rodinu či kolegov, ale aj študentov a pedagógov Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, kde obaja študovali. 

V utorok 27. februára sa o 18.00 hod konal pochod, ktorým si pedagógovia a študenti uctili pamiatku dvoch mladých a obľúbených ľudí, pričom spoločne zapálili sviečku na Svätoplukovom námestí. Aj napriek veľkej zime a sneženiu sa pochodu zúčastnilo veľké množstvo trúchliacich. Jeden pochod viedol od Katedry žurnalistiky na ulici Boženy Slančíkovej, kde Janko študoval a neskôr pôsobil ako externý pedagóg, pričom študentom odovzdával znalosti z oblasti investigatívneho novinárstva. Druhý pochod začal pred Katedrou archeológie na Hodžovej ulici, kde študovala Martinka. Na námestí sa všetci spoločne stretli a minútou ticha si uctili dvoch ľudí, ktorí predčasne a za tragických okolností opustili tento svet.

Na pochod pozýval aj Jankov bývalý pedagóg, historik a politický analytik Eduard Chmelár, ktorý na svojom facebookovom profile napísal dojímavý príspevok. Jána osobne poznal, učil ho, videl jeho profesionálny rast a podporoval ho v úsilí stať sa investigatívnym novinárom. Celý príspevok si môžete prečítať >>> TU <<<

Zdroj/Foto: autor, Facebook