Smrť vlastného dieťaťa je to najhoršie, čo sa rodičovi môže stať. Rovnako to platí aj v prípade, že sa malý drobček na svet ešte len chystá. Nakoľko však ide o veľmi citlivú záležitosť, v spoločnosti sa o nej často nehovorí, pričom väčšina párov sa snaží so svojou bolesťou vyrovnávať v tichosti. Mnohí tak ostali v šoku, keď sa na sociálnej sieti objavila fotka Češky Natálie Kočendovej, zvierajúcej v náručí mŕtve bábätko. Pár dní po smutnej udalosti sa dozvedáme, prečo kráska takúto snímku vypublikovala.

Ešte počas minulého týždňa sa čerstvá druhá vicemiss a Miss International Miss Czech Republic Natálie Kočendová spolu so svojím priateľom Lukášom Vlačuhom, známym barberom s prezývkou Laky Royal, pripravovali na príchod svojho bábätka, ktoré sa malo narodiť o tri mesiace. Osud to ale zariadil inak.

,,Stratila som kúsok seba. Dala by som všetko za to, aby som opäť cítila tvoje kopance a po pôrode si ťa mohla vziať zdravého domov. Si ten najkrajší chlapec. Raz sa tam hore stretneme. Milujem ťa, moja malá láska,” znie úryvok príspevku, prostredníctvom ktorého sa Natálie rozhodla fanúšikov informovať o smutnej udalosti. Okrem utrápených slov však na jej Instagrame pristála aj snímka s mŕtvym bábätkom, čo mnohí ľudia odsúdili. Po negatívnych reakciách sa tak 20-ročná kráska rozhodla vysvetliť, čo ju k neštandardnému gestu viedlo.

,,Fotku s mojim chlapčekom som zverejnila hlavne z toho dôvodu, že som zdieľala na sociálnych sieťach i svoju radosť z tehotenstva. Aby som sa vyhla gratuláciám, ktoré mi chodili aj po pôrode. Zverejnila som to aj kvôli ženám, ktoré si prešli podobnou naozaj neľahkou situáciou a aj cez moju neskutočnú bolesť, ktorú momentálne zažívam, sa ženám snažím byť oporou a rozprávam sa s nimi o tom. Myslím, že tá bolesť nezmizne nikdy,” česká modelka sa vrátila ku dňu, kedy prišla o milovaného synčeka. Napriek tomu prezradila, že je stále mamou.

,,Verím, že sa k nám jeho dušička raz naspäť dostane. Nebyť rodiny, kamarátov a môjho priateľa, neviem, ako by som to zvládla. Som im za to vďačná, že stoja pri mne. Upokojujú sa tým, že všetko sa deje z nejakého dôvodu. Verím, že nám bude čoskoro behať po izbe naše druhé dieťa,” vyliala sa z pocitov Natálie, mysliac si, že by sa o príbehoch, podobných tým jej, malo hovoriť verejne. ,,Deje sa to denne a nechcem, aby sa tieto ženy cítili samy. Budem sa snažiť pomôcť ženám v rovnakej situácii dodať silu a pocit, že na to nie sú samy. Musíme byť silné,” dojímavú spoveď odhodlane ukončila partnerka úspešného barbera.

Zdroj/Foto: Instagram/natalie_kocendova