Svetové médiá ohúril Angličan menom Padraig Howard, ktorý sa v decembri tohto roku rozhodol pre skutočne netradičný počin. Mladík totiž celých 25 dní vkuse konzumoval len vianočné pečivo. Jeho telo na náhlu zmenu jedálnička zareagovalo tak, ako by to zrejme čakal málokto.

Padraig sa stal súčasťou bizarnej výzvy, počas ktorej mohol jesť len sladké koláčiky, pričom celá akcia mala veľmi zaujímavý priebeh. Odvážny Brit totiž bežnú stravu vymenil za rôzne dobroty a vo veľkom sa pustil do jedenia. Po pár dňoch však stravovanie obmedzil len na chvíle, kedy už pociťoval neprekonateľný hlad.

vianoce pecivo

K tomuto kroku ho vraj inšpirovala túžba prekonať často sa objavujúcu chuť na sladké maškrty. Rozhodol sa preto, že spojí príjemné s užitočným a odhodlá sa na každodenný prísun vianočného pečiva v rámci charitatívneho programu. Počas týchto dní si uvedomil mnoho podstatných vecí. “Dôležitosť vplyvu stravovacích návykov na vaše zdravie si neuvedomíte až dovtedy, kým neurobíte niečo poriadne hlúpe,” citoval ho zahraničný portál Mirror.

Hoci muž jedol celých 25 dní len samé sladkosti, jeho telo zareagovalo inak, než by možno očakával – Angličan v priebehu necelého mesiaca schudol neuveriteľných 6 kilogramov a okrem toho sa odnaučil jesť nezdravé jedlá. Ako sa údajne sám vyjadril, po tomto “záťahu” už sladké viac nechce ani len vidieť. Veľkým prínosom je však skutočnosť, že mladému dvadsiatnikovi sa odvážnym skutkom podarilo vyzbierať približne 3500 eur na charitu, ktorá sa angažuje v oblasti pomoci bezdomovcom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

peniaze

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Depositphotos.com, Pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Milujem humor, dobrú spoločnosť a objavovanie nových vecí. Písanie je pre mňa najprirodzenejšou formou vyjadrovania myšlienok, názorov a zaujímavých postrehov. Som za každú srandu a neoblomne verím, že všetko čo sa udeje, má svoj zmysel.