INZERCIA | Persil sú pracie prostriedky známej nemeckej spoločnosti Henkel. Vedeli ste, že už v roku 1907 začala spoločnosť písať históriu prania? Vtedy jej chemici vytvorili receptúru prvého pracieho prášku na svete a pomenovali ho Persil.

Názov bol odvodený od jeho dvoch hlavných zložiek – kremičitanu sodného s perboritanu sodného. Persil – „perborate and silicate“. Odvtedy prešlo mnoho rokov a značka Persil dnes prináša pracie prostriedky vysokej kvality, hlavne prášky na pranie, gély na pranie a gélové kapsule.

Prášok na pranie Persil rakúskej kvality patrí medzi najobľúbenejšie

Pracie prášky Persil sú skvelou formou pracích prostriedkov, keď máte veľmi znečistenú bielizeň. Sú ideálne pri odstraňovaní rôznych škvŕn, ale aj na zaschnuté a intenzívne škvrny. Persil prášok sa odporúča používať vtedy, keď chcete mať bielu bielizeň alebo pri praní svetlej bielizne, či na pranie pri vysokých teplotách.

Persil prášky totiž obsahujú bielidlá, ktoré spravidla v pracích géloch nie sú. Môžete si vybrať prášky na bielu i farebnú bielizeň alebo aj univerzálne pracie prášky. Niektoré druhy práškov dnes majú dokonca účinnosť aj pri nižších teplotách, napríklad Persil Universal, obsahujú totiž jedinečnú formulu aktívnu za studena.

Vedeli ste, že Persil gél je vhodný aj na ručné pranie?

V roku 1987 prišiel Persil na trh s novou alternatívou k prášku, a to tekutým Persilom, ktorý spôsobil doslova revolúciu v praní a vyplnil tak medzeru v ponuke práškov na pranie. Gély na pranie Persil sú vhodné nielen na pranie v automatickej práčke, ale aj v rukách. Ihneď sa rozpustia a výborne fungujú aj pri nižších teplotách.

Aj keď sa hovorí, že gély nie sú pri praní odolnejších škvŕn také účinné ako prášky na pranie, v roku 2003 prišiel Persil s novým a účinnejším Color gélom. Zaručuje podstatne lepšie odstraňovanie aj tých najodolnejších škvŕn už pri nízkej teplote od 20 °C, pričom zanecháva textíliám ich žiarivé farby.

Persil pracie gély sú vynikajúce pri kratších pracích programoch a prevažne na tmavšiu i farebnú bielizeň. Na bielizni nezanechávajú biele škvrny alebo mapky a zachovávajú sýtosť farieb. Jednoducho sa dávkujú a lepšie sa skladujú. Persil gély sú vyrábané vo variantoch na bielu aj farebnú bielizeň.

Persil kapsule sú rovnako účinné

Veľký prevrat v oblasti prania priniesli kapsule. Ich nespornou výhodou je, že prací prášok nemusíte merať a obsahujú presné množstvo pracieho gélu. Vyhnete sa tak nesprávnemu dávkovaniu. Kapsule Persil sa jednoducho používajú, hodíte ich priamo do bubna práčky a samé sa rozpustia už po pár sekundách. Sú ľahko prenosné a uskladniteľné, pretože sú koncentrovanejšie ako bežný prací prášok.

Existujú aj dvojfázové kapsule s bieliacim účinkom, ktoré odstránia z bielizne aj veľmi odolné škvrny, napríklad Persil Duo Caps. Samozrejme, môžete vyberať z variantov určených na bielu alebo farebnú bielizeň. Pri používaní kapsúl je potrebné ich uskladňovať mimo dosah detí, lákajú totiž krásnou vôňou a lákavým balením.

Persil Sensitive

V roku 1999 vyvinul Persil pre ľudí, ktorí trpia alergiami alebo majú citlivú pokožku, nový produkt Persil Sensitive. Má nielen tradične vysoký prací účinok, ako sme zvyknutí pri iných produktoch tejto značky, ale zároveň nedráždi citlivú pokožku, chráni ju a je dobre znášaný alergikmi. Môžete ho preto používať aj pri malých deťoch.

A čo vy, ktoré pracie prostriedky Persil používate najčastejšie? Podeľte sa o vaše skúsenosti!

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.