Okolo britskej kráľovskej rodiny je v posledných dňoch skutočne poriadny rozruch, ktorý spôsobila svadba princa Harryho s herečkou Meghan Markle. Nie všetko je však len o dospelých! Čo je skutočne veľmi zaujímavé, je svet kráľovských detí.

Napadlo vám niekedy, aký život žijú aristokratické deti? Ak ste si predstavovali naprosto bezstarostné detstvo prežité v hojnosti a blahobyte, mali ste pravdu. Každá minca má však dve strany a cenou za rozprávkový život je extrémne prísna etiketa a pravidlá, pred ktorými ani jeden z potomkov vládnúceho rodu neujde. Nahliadnite spolu s nami za pozlátenú oponu, za ktorou sa ukrýva pozadie dospievania ich kráľovských veličenstiev. Toto je TOP 8 striktných pravidiel, ktoré musia dodržiavať kráľovské deti!

8. Stolné hry

Hrali ste so svojimi rodičmi alebo súrodencami stolné hry? V kráľovskej rodine by ste takéto zážitky nezískali. Respektíve, možno áno, avšak hru Monopoly by vám nikto hrať nepovolil. Prekvapivo v tom nie je politika, mocnárstvo ani peniaze, ale obyčajná ľudská prirodzenosť. Členovia kráľovskej rodiny sa totiž pri hraní tejto „stolovky“ dokázali tak pohádať, že im ju radšej definitívne zakázali.

7. Jazyk

Možno ste už počuli o rodinách, ktoré svoje deti vychovávajú bilingválne z vlastného rozhodnutia. V kráľovskej rodine je to ale povinnosť. Princ George sa aktuálne učí popri rodnej angličtine aj španielčinu, v ktorej už vie napočítať do desať. Má však pred sebou ešte veľmi dlhú cestu, počas ktorej sa naučí ešte aspoň štyri jazyky, aby mohol konverzovať vo viacerých krajinách ich rodným jazykom ako jeho otec aj starý otec.

6. Dress code

Prirodzene, že členovia tejto rodiny si nemôžu obliecť len tak hocičo, prekvapivý je však odev princa Georga. Videli ste ho niekedy v dlhých nohaviciach? Nie? Ani neuvidíte! Až do svojich asi 7-8 rokov totiž bude nosiť šortky ako znak toho, že pochádza z vysokej spoločnosti.

5. Nechty

Každé malé dievča rado experimentuje s líčením či farebnými nechtami. Princezná Charlotte to ale nezažije. Prísne pravidlá totiž nepovoľujú dlhé nechty a ani iný lak na nechty ako ten, ktorý je vo veľmi prirodzenej farbe pokožky. Najobľúbenejším lakom vojvodkyne Kate je Allure od Essie, kráľovná zasa najviac obľubuje odtieň Ballet Slippers.

4. Jedlo

Hrať sa pri stole s jedlom neprichádza do úvahy! Teda za predpokladu, že nechcú deti ostať hladné. Keď totiž kráľovná vloží do úst svoje posledné sústo, nikto sa už nesmie svojho jedla ani len dotknúť. A to sa, prirodzene, netýka len detí…

3. Prezývky

Je bežné, že rodičia dávajú svojim deťom rôzne prezývky – či už sú to neurčité oslovenia, ako zlatko či chrobáčik, alebo rôzne skratky mien. Kráľovské deti nič také však nezažijú! Je povinnosťou, že sú oslovované svojim celým menom. A, napríklad, celé meno princa Georga je Jeho kráľovská výsosť princ George z Cambridge. Rodičia ho však pravdepodobne volajú len George, aj keď…

2. Postoj

Ruky vo vreckách či prekrížené nohy?! V žiadnom prípade! Dokonca aj to, ako deti stoja či sedia je súčasťou prísnej etikety. Spomínate si na lekcie vo filme Denník princeznej? Tak niečo také zažívajú aj kráľovské deťúrence. V ich prípade to ale však, pravdepodobne, nie je taká sranda.

1. Pôrod

Ani narodenie korunných potomkov nie je len tak. Všetci dotknutí lekári musia podpísať zmluvu o mlčanlivosti – a že ich je! V tíme, ktorý sa stará o tehotenstvo a pôrody vojvodkyne Kate, sú dvaja pôrodníci, tri pôrodné asistentky, traja anesteziológovia, štyria chirurgovia, dvaja špeciálni asistenti a štyria pediatri. Po pôrode nasleduje verejné oznámenie o narodení dieťaťa, na ktoré pred palácom čakajú davy ľudí a sprevádza ho čestná salva zo 62 zbraní z londýnskej veže.

Zdroj: YouTube | Foto/GIF: giphy.com, Twitter