Asi každá žena si rada svoj dom pretvára podľa vlastných snov. Zdobí ho, hľadá ten najdokonalejší nábytok a snaží sa zladiť každú jednu maličkosť, aby celkový obraz rodinného hniezda bol úchvatný. Adela Vinczeová to má o niečo ťažšie. Príbytok totiž zdieľa s mužom, ktorého všetci poznáme ako ekologického aktivistu. A ako sa najnovšie ukázalo, Viktor sa nerád zbavuje starých vecí.

„V minulom roku Slováci podľa Štatistického úradu vyprodukovali viac ako 2,3 milióna ton komunálneho odpadu. To je najviac v histórii,“ ekológ začína vysvetľovať svoje rozhodnutie, ktoré by väčšinu domácich dizajnérok nenadchlo „Polovica z toho skončila na skládkach. Viac ako milión dvestotisíc ton. To je hmotnosť 120-tich Eiffeloviek alebo 30 tisíc Boeingov či 200 tisíc slonov,“ uvádza Vincze na svojom Instagrame. Týmito slovami Viktor smeroval k pohovke, ktorá síce nie je najnovšia, no vymeniť ju nemieni.

Viktor Vincze a Adela Vinczeová

„Nechcem vyhodiť gauč, ktorý doma máme a kúpiť väčší. Kúpou nového gauča pridávam k tomu súčasnému gauču – odpadu, ďalší budúci odpad,“ objasnil dôvod, prečo sa aktuálne v ich byte neobjaví nový kus nábytku. Svoju pohovku by však moderátor ani nepresunul do inej rodiny. „Darovanie nič nerieši, pretože ten gauč sa skôr či neskôr aj tak stane odpadom.“

Viktor Vincze na skládke odpadov

Známy markizák tvrdí, že s Adelou sú zatiaľ s týmto bytovým zariadením spokojní, a že sa na ňom leží pohodlne. A ako ste na tom vy? Čo všetko ste doma dokázali zrecyklovať a neodhodili ste na smetisko? Svoje reakcie nám môžete zanechať v komentároch na našom Facebooku.

Viktor Vincze odmieta vyhodiť gauč

Foto/Zdroj: Instagram/viktorvincze