Chyba, ktorá stála matku život. Keď žena zistila, že pod srdcom nosí svoje druhé vytúžené bábätko, bola šťastím bez seba. Radosť znásobila aj informácia, že sa môže tešiť na dievčatko. Tehotenstvo prebiehalo v poriadku a nikto netušil, že v nej potichu drieme zabijak. Na pohotovosť išla s obyčajnou ušnou infekciou, no k svojej rodine sa už nikdy nevrátila.

Imogen Petrak mala iba 35 rokov a čoskoro sa mala stať dvojnásobnou mamičkou. Bolesti ucha ju prinútili navštíviť lekára, ktorý však musel konať skutočne rýchlo. Budúcej mamičke okamžite nariadil cisársky rez, po ktorom však žena upadla do kómy. Smrteľné ochorenie zrejme dostala od svojho 17-mesačného synčeka.

Lekárske vyšetrenia preukázali, že v tele ženy sa nachádzal pneumokok typu 19F, ktorého prevenciou je očkovanie malých detí. Po narodení jej syna neprebehlo očkovanie v druhom, štvrtom a šiestom mesiaci, v dôsledku čoho sa matka z Austrálie od svojho dieťatka nakazila a zomrela na pneumokokovú meningitídu.

Imogen ležala v kóme štyri týždne, no svoj boj o život prehrala. Svoje vytúžené dievčatko, ktoré dostalo meno Eleanor, nikdy nevidela. ,,Veľmi mi chýba moja žena. Každý jeden plán, ktorý sme mali, je úplne zmazaný,“ uviedol zdrvený otec pre dailymail.co.uk, ktorý si z nemocnice odniesol iba svoju dcérku.

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.