Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej má obrovskú dohru. Po celom Slovensku sa organizujú protesty a každý smúti za mladým párom, ktorý postihol mimoriadne príšerný osud. Vyšetrovanie je (vraj) v plnom prúde, no rodičmi obetí lomcuje obrovská nespokojnosť- vývoj situácie sa im vôbec nepáči.  

Jozef Kuciak a Zlatica Kušnírová sa rozhodli vyjadriť nesúhlas s prebiehajúcim vyšetrovaním. Fakt, že na čele policajného zboru stojí Tibor Gašpar, ich vôbec nenapĺňa pokojom. Rozhodli sa preto prehovoriť v mimoriadnej relácií Televízie Markíza.

Jozef, otec Jána Kuciaka, tvrdí, že jeho syn nikdy nič s drogami nemal, jeho priorita bola hospodárska kriminalita. Gašpara považuje za nekompetentného a príde mu absolútne nelogické, aby človek, ktorého švagor bol rozoberaný v článkoch Jána Kuciaka, viedol vyšetrovanie vraždy jeho syna.

Prezident policajného zboru Tibor Gašpar

Zlatica, matka Martiny Kušnírovej, má podobný názor. Gašpar podľa nej nemá čisté svedomie a neželá si, aby takýto človek viedol predmetné vyšetrovanie, zároveň však ďakuje Slovensku za obrovskú podporu. Situáciu rozhodne nemieni nechať len tak: „Ja tomu nedám pokoj, kým sa nepozriem páchateľom a objednávateľom do očí.“

Foto: Facebook, Wikipedia | Zdroj: Markíza