Byť detskými hviezdami nie je jednoduché. Zo sveta poznáme množstvo ľudí, ktorí to celkom nezvládli, skončili na drogách a následne sa už len točili v bludnom kruhu odvykačiek, výsmechu médií a zlomyseľných paparazzov, ktorých jediným cieľom bolo odfotiť ich bez spodného prádla alebo so slzami v očiach. Toto ale rozhodne nie je prípad Emmy Watson a Toma Feltona, hviezd Harryho Pottera. Aj po ôsmich rokoch od natáčania poslednej časti totiž medzi nimi vytrvalo veľmi silné puto.

Spolu hrali, spolu rástli a spolu napokon aj dospeli na dvoch zodpovedných mladých ľudí, ktorí sa dávno vymanili zo svojich rol večne znepriatelených čarodejníkov. Sú však filmoví Hermiona Grangerová a Draco Malfoy párom? Hoci sa oni dvaja k týmto rečiam nevyjadrujú, ich herecký kolega Rupert Grint – predstaviteľ Rona Weasleyho – v tom má úplne jasno.

Emma Watson a Tom Felton na pláži

Nevinná detská láska

„Vždy tam niečo bolo. Niečo ako iskrička,“ vyjadril sa Grint, ktorý sa opäť aktívne začal venovať herectvu. „Boli sme však deti. Dá sa povedať, že išlo o románik, ktorý sa nijak nelíšil od všetkých ostatných odohrávajúcich sa na ihrisku.“ Filmový Ron vzápätí rýchlo dodal, že medzi ním a nikým ďalším mimo plátna žiadne iskry nelietali. Istý čas sa totiž diskutovalo, že on a Emma sú partnermi aj mimo ich úloh v slávnych filmoch o Harrym Potterovi.

Hermiona Granger a Draco Malfoy.

Samotní Tom a Emma celú vec nepotvrdzujú, no ani priamo nevyvracajú. Na sociálnych sieťach je síce niekoľko fotiek, kde vyzerajú takmer zamilovane, avšak ani tie nič nedokazujú. „Je to vždy krásne, keď na ňu narazím,“ povedal raz Tom Felton k fotke, kde učí Emmu hrať na gitare. „Keď ideme spolu na pláž alebo na večeru… Je to neuveriteľne bystrá a pôvabná mladá žena, takže je super naraziť na seba a nežne si spomenúť na staré časy, no zároveň hľadieť do budúcnosti.“ Tak ako to teda vlastne je?

Hermiona a Draco gitara.

Silný ženský vzor

Emma Watson, ktorá sa z hereckej osádky uchytila snáď najlepšie – venuje sa filmovej kariére, funguje ako aktivistka a ambasádorka dobročinných projektov a ako vyhlásená feministka všemožne bojuje za práva žien, nedávno poskytla rozhovor pre britský Vogue, kde sa vyjadrila, že nie je single. „Som sama sebe partnerkou,“ vysvetlila dodatočne, pričom zdôraznila, že hoci kedysi nedokázala pochopiť tej podivnej vete „som sama a šťastná“, dnes sa s rolou silnej a nezávislej ženy stotožňuje. Tento rok bol však pre krásku napriek tomu veľmi náročný. V apríli dosiahla vek 30 rokov, ktorý je pre mnohé z nás prelomový. Prenasledovali ju preto myšlienky, ako by mal život v tridsiatke vyzerať.Emma Watson Vogue

„Zrazu som mala 29 a začala som panikáriť: ‚Bože, som tak vystresovaná a plná úzkosti!‘ A uvedomujem si, že to všetko bolo spôsobené tými prekliatymi podvedomými odkazmi vysielanými okolím: Ak si si nezariadila domov, ak nemáš manžela, ak nemáš dieťa, úžasné bezpečie a stabilnú kariéru, tak neustále žiješ v neistote.“

Emma Watson feministka one

Zdá sa teda, že Emma je skrátka napriek bohatstvu a sláve stále jednou z nás – a dokonca na to, aby sa cítila byť úplnou ženou, vôbec nepotrebuje muža. Podľa jej výroku o „partnerstve so samou sebou“ ani jej drahého kamaráta Toma Feltona. Nikto z nás však nevie, čo prinesie budúcnosť. A možno aj Emma čoskoro zistí, že môže byť feministickým vzorom a zároveň dobrou partnerkou. Koniec koncov, chce to silu ukázať svetu, že vo dvojici sa väčšine ľudí kráča životom lepšie.

Tom Felton a Draco Malfoy

Zdroj: People.com, Vogue.co.uk | Foto: Instagram/emmawatson, harrypotter_4380, harrypotterfilm, t22felton