Nie je žiadnym tajomstvom, že počas dlhých vianočných sviatkov máme neraz tendenciu priberať. K tomu sa pridruží ešte aj chladné počasie, kedy nie je úplne jednoduché udržať si telo i pokožku v zdravej forme. Pokiaľ ale túžite po postave snov a výbornej kondícii, vyskúšajte tento malý “zázrak”.

Na Slovensko sa v posledných rokoch dostávajú aj exotické ovocia, aké sme predtým nepoznali. Medzi takéto potraviny patrí i malá ružová “bobuľka” pochádzajúca z Ázie, ktorá sa nazýva LIČI. Výzorom pripomína maliny a chuťou zavárané mandarínky. Po rozpolení dužiny však vo vnútri šťavnatého ovocia nájdete neuveriteľný poklad pre zdravé a krásne telo.

liči

Niektoré zahraničné štúdie si na toto ovocie bližšie posvietili a zistili o ňom úžasné veci. Keďže liči obsahuje veľké množstvo antioxidantov a ďalších výživných látok, ukazuje sa ako výborný pomocník pri zlepšovaní metabolizmu a odbúravaní nadbytočných tukov. Popri správne nastavenom jedálničku a pravidelnom cvičení vedie konzumácia liči k lepšej výdrži pri pohybových aktivitách a tým aj k efektívnejšiemu chudnutiu.

Okrem spomenutých vlastností dokáže tento drobný ružový poklad zlepšovať aj celkovú telesnú formu a zdravie človeka. Liči totiž obsahuje vzácne flavonoidy napomáhajúce v boji proti rakovine prsníka. Exotický plod tiež zvyšuje aktivitu a dodáva potrebnú energiu, čo sa javí ako účinná pomôcka pri cvičení a pohybových činnostiach, ktoré sú sami o sebe pre zdravie človeka veľmi prospešné.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

beh

Vysoký obsah vitamínu C tiež výborne posilní imunitu a vitamíny skupiny B podporia metabolizmus. Cenné antioxidanty pôsobia omladzujúco, čo sa môže rýchlo odzrkadliť na vzhľade a stave pokožky.

Liči tiež chráni pleť pred škodlivým pôsobením slnečných lúčov a zároveň pokožku krásne prekrví zvnútra. Tento poklad priamo z prírody obsahuje množstvo dôležitých látok prospievajúcich k zlepšeniu zdravia, efektívnejšiemu chudnutiu či docieleniu mladistvejšieho vzhľadu.

liči

Foto: pixabay.com