Presne 1. októbra minulého roka sa nad českým umeleckým svetom zatiahli čierne mračná, nakoľko v tento deň maestro Karel Gott vydýchol naposledy. Davy fanúšikov čakali na moment, kedy bude zverejnené miesto posledného odpočinku zbožňovaného speváka, no vtedy nik nemohol tušiť, aké vyhrotené situácie tieto hromadné návštevy hrobu spôsobia. Z nedávneho incidentu zostala v šoku aj vdova Ivana Gottová, ktorá napokon potrebovala pomoc miestnych pracovníkov.

Pražský cintorín Malvazinky zrejme nikdy nepraskal vo švíkoch v takej miere, ako sa to odohráva v uplynulých týždňoch. Na pietne miesto, kde sú uložené telesné pozostatky niekoľkonásobného českého Slávika, prichádzajú denne stovky ľudí, túžiacich uctiť si Karlovu pamiatku aspoň symbolickým zapálením sviečky.

hrob karla gotta

Kvantum návštevníkov si vyžiadalo trpkú daň, nakoľko sa v dôsledku obrovského množstva horiacich otvorených kahancov chytila horieť veľká ikebana, darovaná od milujúcej manželky Ivany. Je to práve ona, kto sa najčastejšie podieľa na úpravách honosného hrobu, no túto situáciu sama zvládnuť nemohla.

Karel Gott manželka Ivana

Český magazín Blesk informoval, že upratovania spúšte po náhlom požiari sa museli zhostiť zamestnankyne cintorína, ktoré chvíľami tiež strácali nervy. ,,Už to tu riadim dve a pol hodiny. Vzplanuli sviečky, od nich sa chytila ikebana a od tej ešte aj tuje za hrobom!” horekovali ženy, majúce na starosti vypratanie zhorených predmetov. Neplánovaná očista sa stala výstražným ukazovákom, naznačujúcim, aby verejnosť k hrobu Karla Gotta pristupovala s väčšou úctou a zodpovednosťou.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

hrob Karla Gotta

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Instagram/djpajahimix, karel.gott_fanpage