Nech to znie akokoľvek neuveriteľne, v Ománe prišlo k skutočne dychberúcemu incidentu. Počas obyčajného ,,prevetrania si hlavy” na bicykli sa mužovi naskytol neopakovateľný pohľad, ktorý ho prinútil okamžite zastaviť.

Dokážete si predstaviť, že by ste sa vybrali na prechádzku a uvideli túlavého psa s novorodeniatkom v tlame? Práve takýto pohľad sa naskytol cyklistovi v Ománe, keď počas bežného dňa spozoroval fenu držiac v ústach dieťatko, z ktorého ešte kvapkala krv. Citlivý pes ho našiel v blízkosti smetiaka ešte s pupočnou šnúrou, a tak sa ho snažil inštinktívne zachrániť. Ako tvrdia svedkovia, štvornohá hrdinka doslova prosila o pomoc a práve vďaka nej sa bábätko dostalo do nemocnice včas. Lekári potvrdili, že fenka mu nespôsobila žiadne zranenia a nebyť jej pomoci, dieťatko by to neprežilo.

,,Anjelovi poslanému z neba”, ako teraz nazývajú fenku miestny obyvatelia, si všetci veľmi obľúbili. Je priam nepochopiteľné, ako môže matka nechať živé stvorenie napospas osudu a nehumánne sa ho zbaviť práve týmto neľudským spôsobom.

Foto/Video: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)