Kanadský herec Keanu Reeves si vďaka zarobeným miliónom môže užívať bohémsky život. Za tento kráľovský osud však musel v minulosti platiť drahú daň, keď ako dvojročný zažil odchod svojho otca od rodiny. V školskom veku trpel dyslexiou a keď mal 23, jeho najbližší priateľ zomrel na predávkovanie drogami. Aby toho nebolo málo v roku 1999 sa mu narodilo mŕtve dieťa a neskôr prišiel aj o priateľku, ktorá zomrela pri autonehode.

Keanu Reeves sa už dlhší časd vyhýba vážnym vzťahom a otcovstvu. Keď sa jeho mladšia sestra vyliečila z leukémie, venoval Keanu z vďačnosti 70 % svojho zisku z filmu Matrix nemocniciam, ktoré liečia rakovinu. Tento skromný herec je jediným umelcom z Hollywoodu bez honosnej vily, ktorý nemá bodyguardov a nenosí drahé oblečenie. Cestuje metrom a miluje to! ,,Nech sa deje vo vašom živote čokoľvek, zvládnete to! Život stojí za žitie!”

K obyčajným ľuďom sa obracia s týmto pravdivým posolstvom:

,,Priateľka mojej matky jedla celý život zdravé jedlo. Nikdy nevypila ani kvapku alkoholu alebo nezjedla ,,zlé” jedlo, cvičila každý deň, bola veľmi pružná a ohybná, aktívna, užívala všetky doplnky stravy odporúčané jej doktorom, nikdy nešla na slnko bez ochranného krému, okuliarov a ak to urobila, tak len na nevyhnutne potrebný čas. Chránila sa tak, ako asi nikto koho vo svojom okolí poznáte. Dnes má 76 rokov a rakovinu kože, rakovinu kostnej drene a extrémnu osteoporózu.

Priateľ môjho otca jedol slaninu, ktorá je ale naozaj slanina, maslo, ktoré je fakt maslo, tuky, ktoré sú vrcholom tukov. Nikdy, a tým myslím nikdy, necvičil. Vždy bol v lete na slniečku spálený a potom zlúpaný, a to každé leto. Vo svojej podstate si užíval všetkého naplno v zmysle žiť a nepočúval, čo mu hovoria ostatní. Dnes má 81 rokov a doktori mu hovoria, že má zdravie ako mladík.

Ľudia, nemôžete sa skryť pred vlastným jedom. Je tu a nájde si vás, ak na neho myslíte. Priateľka mojej stále žijúcej matky povedala: ,,Keby som vedela, že môj život skončí takto, žila by som životom na 100 % so všetkým, čo mi ponúkne a užívala by som si všetkého, čo mi bolo povedané aby som nerobila…”

Nikto z nás nevyviazne zo života živý. Prosím, prestaňte sa trýzniť myšlienkami, čo ste zase urobili zle. Jedzte všetko chutné, voňavé, delikátne. Prechádzajte sa tak pri svitaní, ako aj pri západe slnka. Skočte do oceánu! Hovorte všetko, čo máte na srdci a schovávate to pred ostatnými. Buďte blázniví. Buďte priateľskí. Buďte crazy. Nemáte čas na nič iné!”

Zdroj: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Daniela
Daniela je rodený vodný živel. Okrem toho, že sa narodila v znamení vodnára, miluje plávanie, akvabely, vodné pólo a rafting. Nechýba nikde tam, kde voda hasí oheň.