Keby nebolo tragickej nehody v Paríži, princezná Diana by 29. júna oslávila už 56 rokov. Anglická kráľovská rodina si takmer po 20. rokoch od úmrtia ,,Kráľovnej sŕdc” uctila jej pamiatku. 

Princovia Harry a William si spolu s vojvodkyňou Kate Middleton pripomenuli narodeniny princeznej Diany na jej hrobe v Althorp House v Northamptonshire. Súkromná omša, ktorej sa zúčastnili aj najbližší princeznej, a teda rodina Spencerovcov, vrátane brata Charlesa, grófa Spencera a jej dvoch starších sestier, bola slúžená arcibiskupom z Canterbury.

diana a harry a william

Pri nešťastí, kedy sa v Paríži Diana snažila ujsť paparazzom, zahynul po náraze automobilu do tunelového piliera aj jej priateľ Dodi Al Fayed a šofér auta Henri Paul. Jediný, kto nehodu prežil, bol Dianin bodyguard Trevor Rees-Jones.

Princovia prehovorili o traume

William a Harry si chcú uctiť maminu pamiatku postavením jej sochy, ktorá by mala stáť vo verejných záhradách Kensingtonského paláca v Londýne. Len nedávno po prvýkrát obaja princovia prehovorilo o traume, ktorú maminou smrťou utrpeli. Snáď celý svet si pamätá, ako chlapci spolu s otcom a dedkom pochodovali za truhlou zosnulej princeznej. Dnes sa však William a Harry na tento moment pozerajú veľmi negatívne a zrejme to niektorým ,,kompetentným” aj vyčítajú. „Nemyslím si, že by malo byť dieťa požiadané o také niečo za hocijakých okolností,“ povedal Harry pre magazín Newsweek v minulotýždňovom rozhovore. „Tiež si nemyslím, že by sa také niečo stalo dnes.“

princezna dianapohreb Diany

Dianin pohrebZdroj: usatoday.com, Newsweek | Foto: Twitter | Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Hana
Najprv strihaj, keď nevyjde, odmeriaš. Zasnívaný realista, dve osoby v jednom. Aj preto sa Hana dokáže pozrieť na všetko z rôznych uhlov pohľadu a priniesť originálny výsledok - články na najrôznejšie témy lietajúce okolo nás.