Film Modrá lagúna, ktorý režíroval Randal Kleiser, bol natočený na začiatku osemdesiatych rokov. V hlavnej úlohe sa predviedla vtedy len štrnásťročná brunetka Brooke Shields a charizmatický Christopher Atkins. Fakt, že herečka v tej dobe nebola ešte plnoletá, spôsoboval pri nakrúcaní mnohé problémy, a to nebol jediný problém na scéne…

 

1. Nahota za každých okolností

Režisér mal na mladučkú Brooke Shields mnohé lascívne požiadavky, zrejme preto, aby mužský divák ani na sekundu neodtrhol oči od obrazovky. Od oboch hercov, ale špeciálne od Brooke, požadoval za každých okolností nahotu. To ale nebolo možné, hlavne preto, že modrooká brunetka bola ešte pod zákonom. Preto v záberoch, v ktorých Brooke vidno prsia, ju musela zaskakovať dablérka. A keďže prsia Brooke museli byť skryté, ale na ostrove nemohla nosiť oblečenie, režisér to vymyslel tak, že jej dekolt po celý čas prekrývali dlhé, husté vlasy, ktoré boli k herečkinmu hrudníku dokonca prilepené.

2. Naondulovaný blonďák

Herec Christopher Atkins sa stal na určitú dobu, po odvysielaní filmu, idolom mnohých žien. Kučeravý blonďák Richard skrýval ale jedno veľké tajomstvo – jeho anjelské lokne boli len výtvorom šikovného kaderníka.

3. Prerástla ho

Richard bol predstaviteľom vetrom ošľahaného, no romatického hrdinu. Brooke Shields v úlohe jemnej krásky Emmeliny mala po jeho boku pôsobiť nežne a bezbranne. V tomto poňatí postáv ale nastal riadny problém, pretože Brooke merala v tej dobe už 178 cm a Richard len smiešnych 168 cm. Na záberoch, kde Brooke kráča po Richardovom boku, reálne chodí v priehlbinách, ktoré na pláži štáb vykopal.

Kleiserov zámer, aby film pôsobil čo najviac naturalisticky, teda napokon vyšiel, aj keď Brooke Shields neukázala na obrazovke toľko, ako si pôvodne predstavoval a mužskému predstaviteľovi museli pracne natáčať zlaté kadere. Film sa stal srdcovkou mnohých vyznávačiek romantiky po celom svete.

Zdroj: extra.cz | Foto: giphy, Facebook