Možno sa vám niekedy stalo, že po opakovanom rozhovore s istou osobou ste sa cítili zle. Ak sa v tom spoznávate aj vy, mohli ste mať dočinenia s energetickým upírom. Vyspovedali sme tri ženy, ktoré túto osobu stretli. ,,Upírsku“ kapitolu vo svojom živote by najradšej preskočili a z ich príbehov plynie len jedno: kto takúto osobu stretne, prejde si peklom!

Energetickí alebo emocionálni ľudia sú manipulátori a všetko, čo poviete, môžu zneužiť vo váš neprospech. Pri stretnutí s takýmto človekom – upírom sa cítite ,,vyžmýkane ako citrón“, frustrovane, príde vám fyzicky nevoľno alebo naopak, ste rozladená či rozľútostená. Energetickí upíri sú skvelí psychickí manipulátori a teší ich, keď druhým spôsobujú nešťastie a vnútornú nepohodu. Môžu to robiť zámerne alebo si to ani neuvedomujú. Jedno však vieme určite: od takýchto ľudí treba utekať kade ľahšie. Našli sme tri ženy, ktorým do života vstúpil upír 21. storočia. Tu sú ich príbehy.

Natrafila na upírku v rodine

Linda (42) o energetických upíroch nikdy nepočula a celú vec považovala za mýtus, až kým… Po svadbe sa nasťahovala s mužom ku svokrovcom, a práve vtedy začalo pre Lindu peklo. ,,Hneď, ako som tam prišla bývať, svokra na mňa vyslala manipulatívnu energiu a drží ma to doteraz. Nedokážem to presne vysvetliť a pomenovať, no úplne ovláda moju osobu a ja sa nedokážem brániť. Ako keby ovládala moje vedomie aj podvedomie,“ začína rozprávať. Linda prestala dobre spávať, je večne bez energie a pociťuje nechuť do života.

,,nedokážem to presne vysvetliť a pomenovať, no úplne ovláda moju osobu a ja sa nedokážem brániť.“

Momentálne leží jej svokra v nemocnici, no Linda sa stále cíti pod psa. Je na 100 % presvedčená, že sa to deje preto, lebo svokra jej na diaľku odoberá energiu kvôli tomu, že sa potrebuje zotaviť po operácii. Na záver Linda smutne dodáva, že je proti tomu bezradná: ,,Svokra mi zo života vyciciava všetku energiu a trvá to už dvadsať rokov.“

Bolo to tak zlé, že musela podstúpiť očisťujúci rituál

Študentka Anna sa s energetickým vampírstvom stretávala na každom kroku. Hovorí, že v jej okolí je takých ľudí viac, no najvýraznejšie na ňu vplývala suseda, ktorá pri nej býva najbližšie. Na otázku, prečo si myslí, že si ako „obeť“ vybrala práve ju, Anna odpovedá: ,,Lebo som mladá, vyzerám ako šťastný človek. Robím okolo domu, neprejavujem únavu a moja suseda to robí zrejme nevedome. No určite je v tom aj závisť.“

,,Je to ako kliešť. tiché a nenápadné.“

Anna ďalej opisuje, ako to vyzerá, keď sa na niekom priživuje ľudský upír: ,,Zvykne sa to prejavovať bolesťami hlavy, je to taká tupá bolesť. Najčastejšie sa tento, nazvime ho „cicavec“, dokáže na človeka napojiť pohľadom, dokáže ním vyciciavať energiu. Akoby ťa cicavec oslaboval, ale nie rýchlo. Je to ako kliešť. Tiché a nenápadné.“ Mladá žena sa spočiatku nevedela brániť, a tak podstúpila očisťujúci rituál, nazývaný tiež zoči. Odvtedy sa cíti omnoho lepšie a silnejšie. Verí, že sa naučila proti energetickým vampírom brániť.

Upíri neexistujú len v rozprávkach. Môžete na nich bežne naraziť.
Upíri neexistujú len v rozprávkach. Môžete na nich bežne naraziť aj v reálnom živote!

Na Michaelu to upír vybalil priamo v práci

Administratívna pracovníčka Miška (33) stretla ľudského vampíra pred dvomi rokmi, a to priamo v práci! Na začiatku vnímala svojho kolegu ako bežného človeka, no časom sa všetko začalo meniť. ,,Môj kolega vysával zo mňa energiu tým, ako klamal a bol falošný,“ povzdychne si Miška. Bolo to pre ňu ťažké obdobie, pretože v práci trávila veľa času a bola nonstop unavená. Tento kolega-upír nepôsobil však len na ňu, ale aj na ostatných.

,,stále chodil za mnou a stále kecal a kecal.“

Najhoršie na tom bolo, že za svoj hlavný cieľ si vybral práve Mišku: ,,Stále chodil za mnou a stále kecal a kecal. Už som bola z neho taká vyčerpaná, že som sa mu začala vyhýbať.“ Situácia sa vyriešila, keď dostal jej kolega výpoveď. Dlho sa však Miška netešila – na jeho miesto zasadol nový kolega, no je rovnaký ako ten predošlý. ,,Tento kolega hovorí tie isté kecy a klamstvá, má neskutočne negatívny postoj. Na všetko nadáva a dokáže nadávať na tú istú vec stále dookola. Snažím sa mu vyhýbať,“ uzatvára svoju skúsenosť.

Foto: pexels.com, pixabay.com