Obdobie dlhých teplých dní sa začína pomaly vytrácať a na dvere klope jeseň. Na chladnejšie počasie však musíme pripraviť nielen náš šatník, ale aj pleť. Leto sa síce blíži ku koncu, ale následky opaľovania a suchá pokožka s nami ostávajú aj naďalej. Regenerácia je nutná nielen preto, aby sme napravili defekty pokožky, ktoré nám prinieslo najteplejšie obdobie roka, ale aj z dôvodu, aby sme sa pripravili na chladné a sychravé počasie. Naša pleť si totiž bude vyžadovať úplne inú starostlivosť ako cez leto.

Pri prechode do iného ročného obdobia sú pre kvalitné ošetrenie pokožky najpotrebnejšie tri kroky. Chcete vedieť, ako si pomôcť doma a bez zbytočných finančných výdavkov? Čítajte.

1.) Hojíme

Vysušená pokožka sa snaží svojpomocne zbaviť odumretých buniek. Prečo jej však nepomôcť? A nie je to ani také náročné! Píling nielenže odstraňuje nepotrebné a suché časti pokožky, ale ju aj prekrví a pripraví, aby dokázala lepšie prijať ďalšie výživy. Preto je po ňom nevyhnutné použiť hydratačný krém a vhodnú regeneračnú masku. Píling je síce dobrý pomocník, ale tak, ako so všetkým, ani s ním to netreba príliš preháňať. Stačí, keď si na takúto starostlivosť vyhradíte čas iba jedenkrát do týždňa. Extra opatrné by mali byť majiteľky príliš mastnej pleti s akné. V tomto prípade je rozumnejšie vyhľadať kozmetičku, ako pokúšať sa o to svojpomocne.

Tip na domáci píling

Základnou časťou domácky vyrobeného pílingu by mal byť trstinový cukor, ktorý nemá na pokožku dráždivý účinok a stará sa o jej hebkosť. V miske ho zmiešajte spolu s olejom v pomere 1:2 cukor – olej. Ak chcete pokožke pripraviť skutočný relax, odporúčame použiť kokosový. Umelú vonnú esenciu môžete nahradiť pridaním byliniek, ale výborná je aj čerstvá usadenina z kávy. Všetko spolu dobre premiešajte a domáci píling podľa vlastného vkusu je hotový!

2.) Hydratujeme

Ako sme si už stihli spomenúť, hydratácia je dôležitá po každom pílingu, no určite by sme na ňu mali pamätať každodenne. V každom prípade sa však vyvarujte nekvalitnej kozmetike, pretože tá vám môže pleť ešte niekoľkonásobne zhoršiť. Oplatí sa buď investovať do kvality, alebo si znova pomôcť vlastnou šikovnosťou. Bambucké maslo je základom každého dobrého hydratačného krému, tak isto aj kokosový olej. Tieto dve prísady sú pleti prospešné a v kombinácii s medom, prípadne umelou alebo domácky vyrobenou aromatickou zmesou, prinavrátia vašej pleti jej prirodzenú vlhkosť. Treba ich roztopiť, vymiešať vo vodnom kúpeli, nechať vychladnúť a stuhnúť. Krém je vhodné používať každý deň aj dvakrát.

3.) Rozmaznávame

Ako rozoznáme, ktorá kozmetika bude k našej pleti šetrná? Ak chceme svoju pokožku naozaj regenerovať, mali by sme sa vyvarovať aromatickým a vonným látkam, ktoré pre ňu nie sú prirodzené. Preto opäť odporúčame vyrobiť si pleťovú masku doma z overených ingrediencií. Tu môžeme naplno zapojiť svoju fantáziu a priestor si nájde aj experimentovanie.

Banánová pleťová maska

Špeciálnej obľube sa u nás teší banánová maska, ktorej príprava zaberie iba pár minút. Postup je jednoduchý. Pripravte si banán, vaječné žĺtka a pár kvapiek oleja (olivový/ kokosový…). Suroviny treba vymiešať na kašičku, naniesť a nechať pôsobiť asi 20 minút. Efekt je viac než výborný: suchá pokožka je hydratovaná a pleť je hebká.

Keď ošetrujeme tvár, nesmieme zabúdať ani na pery. Malou, ale vďačnou investíciou, ktorá sa oplatí najmä na jeseň, je vhodný balzam, ktorý sa postará o prirodzene vlhké pery a zabráni tak ich praskaniu.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alžbeta
Volám sa Alžbeta a medzi moje najväčšie záľuby patrí písanie :-) Okrem toho mám rada cestovanie, čítanie, hudbu a mierne aj šport ;-)