Vyjadrenia novozvoleného premiéra Igora Matoviča prekračujú v posledných dňoch pomyselné hranice toho, čo sme ako obyvatelia demokratickej republiky schopní psychicky zvládať. Akoby nestačilo, že sme si v čase zúriacej epidémie koronavírusu museli zo dňa na deň privyknúť na doposiaľ nepoznané pravidlá, zaisťujúce celoplošnú bezpečnosť, rokovania krízového štábu prinášajú každú chvíľu ďalšie zmeny. Uznávaný slovenský spisovateľ sa na to nemohol len tak prizerať a na predsedu vlády sa rozhodol podať trestné oznámenie!

Pred pár dňami sme vás informovali o tlačovej konferencii, týkajúcej sa ďalšieho pokračovania vývoja udalostí v našej krajine. Líder hnutia Oľano predostrel radikálny plán blackoutu, akéhosi vypnutia podnikateľského i spoločenského života, a dokonca vypočítal, že by nepriaznivé okolnosti mohli u nás trvať možno aj rok.

Igor Matovič tlačovka

Spisovateľ Gustáv Murín je presvedčený o tom, že tieto vyjadrenia sú šírením poplašnej správy v tom najnevhodnejšom období. Ľudia po inkriminovanej tlačovke údajne spanikárili až natoľko, že sa v húfoch vrhali do obchodov s cieľom zásobiť sa, pričom živnostníci a malí podnikatelia prepadli obrovskej panike. Pokiaľ by totiž prísne nariadenia platili ešte dlhé mesiace, mnohé osoby by prišli o živobytie, čo by mohlo spôsobiť nárast krachov a samovrážd.

Podstata trestného činu naplnená?!

„Uvedená osoba sa uvedeného činu dopustila verejne na Tlačovej besede Úradu vlády SR vysielanej v priamom prenose TA3 dňa 1. 4. 2020. Že ide o trestný čin potvrdzujú následné vyjadrenia celého spektra verejne činných osôb: politikov, politológov, komentátorov,“ uvádza sa v oznámení.

Hromadné nákupy sa momentálne stávajú kritickým ohrozením predavačiek i všetkých návštevníkov obchodu, preto je vraj nanajvýš nevhodné podobným spôsobom strašiť verejnosť. „Omnoho horšie vzhľadom k ohrozeniu štátu je, že táto poplašná správa zbavila nádejí desaťtisíce drobných a stredných podnikateľov, kde uvedená osoba zneužijúc zodpovednú funkciu nezodpovedným vyhlásením o nemožnosti ich podnikania na celý ďalší rok navodila možnosť z uvedeného šoku vyplývajúcich bankrotov firemných, aj osobných, osobných tráum až samovrážd. Rovnaké sa vzťahuje k športovým a kultúrnym inštitúciám, ktoré už teraz krachujú a poplašná správa p. Matoviča im dala ďalší impulz,“ tvrdí Murín.

nákup obchod

Zákon pritom hovorí jasnou rečou – paragraf zaoberajúci sa vážnym znepokojením ľudí v krízovej situácii štátu je neúprosný a autorovi poplašných správ podľa platných noriem môže v prípade dokázania viny hroziť šesť mesiacov až tri roky odňatia slobody.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

igor matovič

Zdroj: Plus7dni.pluska.sk | Foto: Facebook/Igor Matovič, Pexels.com