Tak gingham či vichy? Oba sú správne! To sa len národy nevedia dohodnúť, komu vlastne patrí. O túto kockovanú potlač sa ,,bijú” Angličania, Nemci, Taliani a Francúzi mu pre istotu dali názov VICHY, aby bolo každému jasné, že je to ich kocka.

Najviac tento kultový vzor, ktorý nás sprevádza (niekedy viac a niekedy menej) od nepamäti, preslávila slávna herečka Brigitte Bardot, ktorá sa dokonca v šatách s týmto vzorom vydávala. Gingham kocka je nadčasová a nikdy v nej nebudete vyzerať out, no v niektorých sezónach je skratka ,,must have”, rovnako ako práve teraz.

Možno vám bude pripomínať vidiecku kuchyňu, nakoľko tento vzor predsa len nie je od veci ani na obruse, utierke či záclone. Od veci však nebude ani najmä na vašich nových šatách, blúzkach, šatkách, sukniach, kdekoľvek! A ako gingham nosiť? Nezabúdajte na farby. Okrem čiernej a modrej kocky vyskúšajte červenú alebo ružovú. Kombinovať tento vzor môžete s čímkoľvek. Najlepšie však vynikne s džínsovinou alebo kožou, zaujímavý kontrast materiálov kocku ešte viac zvýrazní a vy budete neprehliadnuteľné. A ak by ste predsa len nevedeli ako na to, tak vám ponúkame inšpiráciu.

Foto: Instagram, Twitter

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Katarínka
Študentka ekonómie, ale vo voľnom čase najradšej sleduje módne dianie. Sleduje módne blogy, z ktorých sa rada inšpiruje. Štýl a móda sú jej blízke preto, lebo verí, že práve oblečenie o človeku veľa napovie. Nemá rada, keď k oblečeniu ľudia pristupujú povrchne. Okrem iného miluje zvieratá, prírodu, cestovanie, umenie a úprimnosť. Tú očakáva od iných, ale najmä sama je úprimná, čo nie je vždy všetkým príjemné.