Kvetinové výšivky poznáme najmä z krojov našich predkov. Ženy vtedy stálo veľa driny, kým si tú svoju na kroj krvopotne ručne vyšili. Ešte nedávno by sme si ani nepomysleli, že práve folklór ovládne v roku 2017 prehliadkové móla a dostane sa do obchodov s bežnou konfekciou. Medzi najvýznamnejších návrhárov, ktorí si výšivky obľúbili, patrí Dolce&Gabbana, ale aj Gucci. Ich ikonickú kvietkovanú kabelku vlastní snáď každá vplyvná blogerka.

Folk nemusíte do outfitu priniesť len prostredníctom nášivok na blúzkach, džínsovine, kabelkách či topánkach. Ako doplnok sa totiž nosia aj klasické krojové stuhy. Zvoliť ich môžete ako ozdobu do vlasov, tenšiu stuhu ako choker a tie širšie ako opasok na oživenie šiat a sukní.

Dolce&Gabbana

Oblečenie a doplnky s folklórnym motívom kombinujte pokojne aj s kožou a džínsovinou, ba dokonca s kaki farbou, tento kontrast paradoxne funguje perfektne a folklórny efekt vynikne ešte viac. Skvele vyzerá aj na zamate! Ak ste si mysleli, že kvietky patria k jari a letu, omyl! Možno niekedy. Teraz ich ukážte svetu aj na jeseň a kúpte si kabát, koženú bundu alebo členkové čižmičky vyšité kvietkami. Určite vám spríjemnia sychravé jesenné dni.

PS: Ak ste šikovné, vyšite si na bielu bavlnenú košeľu svoju vlastnú originálnu výšivku! :)

Gucci

folk style

Foto: Instagram