Legendárny český slávik Karel Gott sa už dlhé roky u publika teší obrovskej priazni, o akej mnohí umelci len ticho snívajú. Autor nestarnúcich hitov pred pár dňami dokonca oslávil okrúhle životné jubileum, ku ktorému dostal poriadne netradičný darček.

 

Ak sú naši “bratia od susedov” na niekoho právom pyšný, tak je to rozhodne hudobný velikán Karel Gott, ktorý len prednedávnom dovŕšil krásnych 80 rokov. Týmto dňom žil celý český národ a práve skalní “Kájovi” priaznivci sa rozhodli zapísať jeho sviatok nezmazateľne do histórie.

Karel Gott

Žijúcej legende sa totiž dostalo takej neuveriteľnej pocty, aká v našom šoubiznise nemá obdoby. Pri príležitosti 80-tych narodenín Karla Gotta sa totiž dalo vyrobiť presne päť tisíc kusov špeciálnych bankoviek s jeho podobizňou. Vzácne papiere nesú pomyselnú hodnotu nula korún a obsahujú jedinečné ochranné prvky.

Ružové papieriky, na ktorých sa parádne vyníma tvár obľúbeného speváka, sa presne v deň jeho narodenín začali predávať z určeného automatu na pražskom námestí za 50 českých korún za jeden kus. O tom, že o originálne bankovky Karla Gotta je skutočne obrovský záujem, svedčia aj správy z Nemecka či Rakúska, odkiaľ si fanúšikovia kvôli výnimočnému suveníru našli cestu do Čiech.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Karel Gott

Zdroj: Instagram/Tagesschau | Foto: Instagram/Tagesschau, officialkarelgott