Kampaň s názvom Stop the Horror sa na YouTube dostala len v skrátenej 6-minútovej verzií, no väčšina ľudí ju nedokáže pozerať viac ako 15 sekúnd. Krátky film založený na skutočnej udalosti totiž zachytáva neuveriteľné utrpenie, ktorým musí prejsť človek trpiaci rakovinou a mal by mať právo ho dôstojne ukončiť!

Film zachytáva zdĺhavé a mučivé umieranie 56-ročného Austrálčana Grega Simsa, ktorý definitívne prehral svoj boj s rakovinou mozgu v roku 2005. Kontroverznú kampaň má na svedomí hnutie Go Gentle Australia, bojujúce za dobrovoľnú eutanáziu v štáte Viktória. Právo zverejniť desivé zábery im udelila samotná Gregova dcéra, Nina. Snímka podrobne a realisticky zobrazuje Simsa zmietajúceho sa v ukrutných bolestiach, ktorého rodina sa musí celej nočnej more nečinne prizerať.

,,Priznávame, že film je dosť desivý, no nemôžeme sa tváriť, že toto utrpenie nie je reálne. Veríme, že Ninina odvaha verejne odprezentovať príbeh jej otca prinúti poslancov štátu Viktória zamyslieť sa, pretože len oni môžu čoskoro rozhodnúť o tom, či bude tento horor pokračovať. Týmto chceme dosiahnuť, aby smrteľne chorí a umierajúci mohli dobrovoľne ukončiť svoje trápenie,” vyjadril sa Paul Price z Go Gentle Australia. Parlament štátu Viktória sa totiž už v októbri chystá diskutovať o vládnej legislatíve “Assisted Dying law” – teda právo na asistovanú smrť.

6-minútovú verziu dostupnú 18+ nájdete >>>TU<<<!

Myslíte si, že by mala byť eutanázia legálna?

Loading ... Loading ...

Zdroj: News.com.au, YouTube

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk