Veľký strach a obavy o život momentálne sužujú rodinu markízackeho moderátora Borisa Prša (34), ktorý v sobotu nečakane skolaboval na generálke tanečnej šou Let´s Dance. K celej situácii sa vyjadril aj známy slovenský neurológ Pavel Traubner (72).

V médiach je aktuálnou témou č.1 momentálne zdravotný stav sympatického moderátora televízie Markíza Borisa Prša, ktorý je po krvácaní do mozgu pod neustálym drobnohľadom lekárov v petržalskej nemocnici. Jeho rodina a blízke okolie sa obáva toho najhoršieho. Údajne je obľúbený markizák po kolapse v bdelej kóme a nemôže hýbať telom.

Na celú záležitosť okolo zdravotného stavu Borisa zareagoval aj uznávaný neurológ a bývalý prednosta I. neurologickej kliniky Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave Pavel Traubner. Zakrvácanie mozgu a jeho prejavy sú veľmi závislé od toho, kde dôjde k zakrvácaniu, lebo môže byť bodkovité krvácanie, ktoré spôsobí totálne ochrnutie polovice tela,” povedal pre topky.sk. Ako ďalej uviedol, všetko sa odvíja od lokalizácie a veľkosti krvácania. Po správnej a kvalitnej liečbe sa môže pacient vrátiť do normálneho stavu, ale môže mať z toho aj trvalý následok, či už ochrnutie alebo smrť.

Zdroj: Topky.sk | Foto: YouTube, Instagram