Slovenská verzia obľúbenej šou Svadba na prvý pohľad sa prednedávnom skončila, Markíza preto siahla po českom formáte. Tentokrát sa ale o trefe do čierneho hovoriť nedá, keďže na povrch vyplávali neblahé fakty…

Štyri slovenské páry sledovali diváci s nadšením. Piatkové večery bezkonkurenčne ovládol televízny sociálny experiment, v ktorom sa spolu pred oltár postavili úplne cudzí ľudia. Rovnaký scenár sa medzičasom odohrával u našich „susedov“, a tak sa mohlo nažhavené publikum súvisle prehupnúť z jednej časti príbehov do druhej.

adam veronika svadba

Ak si ale modro-žltá televízia myslela, že zahraničná verzia nabehne na rovnakú sledovanosť, ostala na omyle. Medializované štatistiky jasne naznačujú, že kontroverzné sobáše českých dvojíc priťahujú k obrazovkám takmer o polovicu menší počet záujemcov ako domáce obrady.

Sledovanosť mala klesnúť z pôvodných 10% na 5 %, pričom číselne zasadne k danému programu namiesto pol milióna divákov len približne 280-tisíc. Podľa odozvy Slovákov sa zdá, že zahraničné alternatívy populárnych relácií u nás priveľký úspech nežnú – pokiaľ to takto pôjde ďalej, je možné, že stanica program z hlavného vysielacieho času stiahne.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Oserialoch.pravda.sk | Foto: Instagram/Tvmarkizaofficial