Prežiť vlastné dieťa je to najhoršie, čo sa môže milujúcim rodičom stať. Žiaľ, Richard Pringle, otec 3-ročného synčeka, zažíva toto utrpenie na vlastnej koži a tak spísal zoznam vecí, v ktorom rodičom odkazuje, aby si vážili každý jeden moment s milovanými deťmi!

Richard Pringle z anglického Hastingsu prišiel o svojho 3-ročného synčeka Huggieho presne 18. augusta minulého roku. Chlapček totiž trpel vzácnou mozgovou poruchou, no napriek tomu sa mu darilo pomerne dobre. Paradoxne, len 5 percentná šanca, že malý Huggie dostane krvácanie do mozgu, sa v sekunde zmenila na krutú realitu: ,,Bol tak láskavý, starostlivý a roztomilý. Všetko nudné dokázal obrátiť na zábavu. Boli to len tri kratučké roky, no úžasné spomienky v nás zotrvajú celý život,” dodal zlomený otec.

Ako sa hovorí, “všetko zlé je na niečo dobré”, a tak sa milujúci otec, ktorý vychováva ešte ďalšie dve deti rozhodol, že presne po roku útrap napíše, čo ho bolestivá tragédia naučila. Srdcervúcim zoznamom chce pripomenúť rodičom, aby svoje deti nikdy nebrali ako samozrejmosť.

“10 najdôležitejších vecí, ktoré som sa naučil po smrti môjho syna”

  1. Bozkov a lásky k dieťaťu nie je nikdy priveľa.
  2. Vždy si nájdite čas. Jednoducho, nechajte to, čo práve robíte a zahrajte sa, aj keď iba na minútku. Nič nie je tak dôležité, aby to nepočkalo.
  3. Robte toľko fotografií, nahrávok či videí, koľko len človek dokáže. Jedného dňa to môže byť všetko, čo vám po deťoch ostane.
  4. Neutrácajte peniaze, utrácajte čas. Myslíte si, že záleží na tom, koľko na deti miniete? Omyl. Skáčte do kaluží, choďte na prechádzku, plávajte v mori, postavte si bunker, bavte sa. To je všetko, čo deti chcú. Nespomínam si, čo všetko sme Hughiemu kúpili, pamätám si len to, čo sme preňho urobili.
  5. Spievajte si spolu. Najradšej spomínam, ako vedľa mňa Hughie sedel v aute či na mojich pleciach a spolu sme spievali naše najobľúbenejšie pesničky. Spomienky sa vždy spájajú s hudbou.
  6. Vychutnávajte si maličkosti. Leňošenie v posteli, čítanie rozprávok, lenivé nedele či spoločné večere. Toto mi najviac chýba. Nedovoľte, aby vám tieto vzácne momenty utiekli pred nosom.
  7. Pred odchodom vždy pobozkajte tých, ktorých milujete a ak zabudnete, vráťte sa. Nikdy neviete, či to nebude naposledy.
  8. Urobte z nudných vecí zábavné. Chodenie po obchodoch, cestu autom… Buďte blázniví, hovorte vtipy, smejte sa a užívajte si jeden druhého. Sú to povinnosti len vtedy, ak k nim tak pristupujete. Život je príliš krátky na to, nebaviť sa.
  9. Píšte si denník. Spíšte si všetko, čím vám vaši maličkí rozjasnili svet. Vtipné veci, ktoré hovoria alebo robievajú. My sme to začali robiť, až keď sme stratili Hughieho, chceli sme si pamätať všetko. Teraz to robíme pre naše dve deti. Tieto spomienky vám ostanú navždy a keď budete starí, budete si vážiť každú jednu.
  10. Ak máte deti, s ktorými môžete raňajkovať, odprevadiť ich do školy, pobozkať na dobrú noc či vidieť uzatvárať manželstvo, ste požehnaní. Nikdy na to nezabúdajte!

Zdroj: mirror.co.uk | Foto: Facebook / Richard Pringle, YouTube

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk