Čo je v živote skutočne dôležité? Kým niekto vidí zmysel bytia v športe, umení alebo naháňaním sa za peniazmi, iní majú priority postavené úplne inak. Sarunas Jasikevicius, tréner basketbalového tímu Žalgirisu Kaunas, sa počas tlačovej konferencie postavil za hráča Augusta Lima, ktorý opustil svojo tím počas semifinálovej série. Napriek tomu, aby bol na basketbalistu nahnevaný a jeho konanie skritizoval, postavil sa za neho prekvapujúcim spôsobom. Nuž, Sarunas nešokoval len samotných nepríjemných novinárov, ale doslova aj celý svet. 

 

Prepis videa

Novinár: “Pán tréner, čo si myslíte o tom, že Augusto Lima opustil počas semifinálovej série svoj tím?”
Tréner: “Čo si o tom myslím? Ja som mu to dovolil.”
Novinár: “Ale je to normálne, aby hráč opustil tím počas semifinále?”
Tréner: “Máte deti?”
Novinár: “Nie.”
Tréner: “No, keď budete mať deti, pochopíte to. Pretože to je najväčší zážitok v ľudskom živote. Wow, je to naozaj dobrá otázka. Myslíte si, že basketbal je najdôležitejšia vec na svete?”
Novinár: “Nie, ale semifinále je dôležité.”
Tréner: “Semifinále? Pre koho je dôležité to semifinále?”
Novinár: “Pre tím.”
Tréner: “Pre ktorý?”
Novinár: “Zalgiris.”
Tréner: “Videli ste, koľko bolo fanúšikov na zápase? Dôležité? Keď uvidíte svoje prvé dieťa, pochopíte, čo je v živote najdôležitejšie. Príďte potom a môžeme sa opäť porozprávať. Pretože nič na svete nie je dôležitejšie ako narodenie vášho dieťaťa. Verte mi… Nie titul, nič iné. Augusto Lima je teraz v emocionálnom nebi. A ja som za neho veľmi šťastný.

Foto/Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Deny
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)