Slovenská herečka Zuzana Fialová je veľmi dobre známa tým, že si nikdy neberie servítky pred ústa a svoj názor povie bez okolkov nech ide o čokoľvek. Naposledy sa tak stalo v relácii TV JOJ Sedem, kde sa rozohnila na tému interrupcií. To, čo si myslí, povedala pekne od srdca a v žalúdku jej očividne leží aj verejne známy kňaz Marián Kuffa, ktorý sa v tejto problematike angažuje viac, ako je potrebné.

Marián Kuffa je vďaka svojim názorom často označovaný za kontroverzného a keď je to potrebné, nemá problém prísť do parlamentu podporiť aj Ľudovú stranu Naše Slovensko (ĽSNS) vedenú Mariánom Kotlebom. Naposledy sa tak stalo pri interrupčnom zákone z dielne ĽSNS, ktorý schvaľujú viacerí katolícki kňazi.

Slová známej herečky si však prostoreký farár zo Žakoviec, známy svojimi konšpiračnými teóriami, za klobúk zrejme nedá, a tak má aspoň ďalšie meno, ktorým môže obohatiť svoje kázne.

„Kuffa, to je môj favorit. Na toho mám spadnuté. To je pán. On nás presúva odtiaľto do stredoveku. Normálne že blázon,“ rozrečnila sa Fialová. Veľmi ostro však vystúpila aj voči pripomienke Mariána Leška, ktorý Kuffu označil za dôstojného pána. „On vyslovene nie je dôstojný!“ reagovala herečka a išla si ďalej svoje, pričom k slovu nepustila ani svojich kolegov.

Zuzana Fialová o farárovi Kuffovi a interrupciách

Zdroj: TV JOJ/relácia Sedem