Herečka a spisovateľka Kristína Tormová je asi najpopulárnejšou maminou dvojičiek na Slovensku. Sestry Elu a Matildu verejnosť spoznala vďaka knižnému bestselleru s názvom “Som Mama”, ktorý sa napokon dočkal aj televízneho spracovania. Pri príležitosti Dňa predčasne narodených detí sa plavovláska rozcítila a podelila sa o pravdepodobne najsilnejšie momenty svojho života.

Očakávanie dvoch bábätiek naraz prináša so sebou široké spektrum emócií. Rodičia si na jednej strane môžu užívať viacnásobnú radosť, no na strane druhej sú s takýmto tehotenstvom spojené určité riziká. Dvojičky sa na svet zvyknú vypýtať o niečo skôr, prípadne musí vzhľadom na zachovanie bezpečnosti a zdravia detičiek dôjsť k cisárskemu rezu.

kristína tormová dvojičky

Podobný zážitok má za sebou aj seriálová hviezda Kristína Tormová, ktorej dcérky prišli na svet prostredníctvom akútnej sekcie v 33. týždni gravidity, čo je o sedem týždňov skôr, než býva tradične určený očakávaný termín pôrodu. Herečka sa nikdy netajila tým, že skúsenosť s narodením dvojičiek pre ňu predstavovala okamihy plné šťastia i strachu, keďže jednej zo sestier hrozili vážne zdravotné problémy či dokonca boj o život. Dnes má ale autorka humorne ladených príbehov doma nielen dve šikovné princezné, ale i nedávno narodeného synčeka Alana.

Trojnásobná mamina si veľmi emotívnym spôsobom zaspomínala na úplne prvé stretnutie s novorodeniatkami, ktoré prvé dni života museli stráviť v inkubátore. Trvalo nekonečné tri dni, kým dojatá prvorodička mohla najvzácnejšie poklady vôbec po prvýkrát cítiť na vlastnej koži.

Kristina Tormova
Kristína Tormová so synom Alanom

,,Toto je fotka, na ktorej je zaznamenané moje prvé stretnutie s Elou a Matildou po troch dňoch absolútneho strachu. Takýto “bonding” po nejakých 36-tich hodinách od sekcie v 33. týždni. Keby sa tak skoro nenarodili, jedna by zrejme nebola,” spomína Kristína, ktorej slová vháňajú slzy do očí. ,,Dnes je deň Nežnej revolúcie a dnes je deň Predčasne narodených detí. Narodenie našich dievok bolo pre mňa tou najnežnejšou revolúciou v živote. S ich životom začal môj plnohodnotný život,” opísala hlboko prežité pocity.

Známa umelkyňa sa tiež neváhala nielen poďakovať personálu nemocnice, kde sa začali písať dva nové osudy, ale zároveň všetkým “predčasniatkam” popriala veľa síl. Detičky, ktoré sa z bruška vypýtajú o niekoľko týždňov skôr, síce spočiatku potrebujú zvýšenú opateru, no časom z nich vyrastú silní bojovníci pripravení plnohodnotne sa zaradiť do bežného života, čo je i prípad sestier Ely a Matildy.

Kristína Tormová

Zdroj|Foto: Instagram/kristinatormova