Pre ženu v šoubiznise je atraktívny vzhľad prerekvizitou úspechu a často zaváži viac ako samotný talent. Speváčka Demi Lovato sa rozhodla zmeniť svoj životný štýl, dôsledkom čoho ukazuje ručička na jej váhe čím ďalej, tým vyššie čísla. Mnohí sa ju neštítia nazvať tučibombou, zatiaľ čo iní sú z jej premeny unesení.

Naša spoločnosť vyznáva kult mladosti a krásy, ktorého obeťou sa stáva najmä nežnejšie pohlavie. Tlak verejnej mienky viedol už nejednu ženu k poruche príjmu potravy, extrémnym plastickým operáciám alebo užívaniu zdraviu škodlivých skrášľovacích prípravkov. Ženský ideál sa pritom každou dekádou mení – androgýnia v 20. rokoch, kypré presýpacie hodiny v 50. alebo anorektické kostričky v 90. To, ako má žena vyzerať, určujú najmä médiá, ktoré dámam servírujú najnovšie ideály krásy s očakávaním, že sa ich šablóne prispôsobia.

Obsesia vo vyziabnutých modelkách postupne opadáva a spoločnosť prišla na chuť zdravým ženským krivkám. Nicki Minaj, Iggy Azaela alebo sestry Kardashianové – všetky tieto vplyvné dámy s hrdosťou propagujú každé svoje kilo navyše, čím posúvajú ženskú atraktivitu na novú úroveň.

Demi Lovato povedala rázne STOP spoločenskému diktátu ideálnej ženy a rozohla sa zmeniť svoj životný štýl. Speváčka sa odmietla naďalej sužovať drastickými diétami, ktoré jej pomáhali udržať si dokonalú postavu. Ako hlása na svojom Instagrame – miluje svoje telo, miluje svoju celulitídu i svoj tuk na bruchu. Na Deminej postave je dobre vidieť jej hispánske korene – speváčka po vysadení diéty drasticky pribrala do stehien a zadočku. Kilá navyše je vidno aj na jej tvári.

Ľudia jej nové telo priam zbožňujú, a dokonca sa jej chcú podobať. Jej zvodné krivky sú objektom mužskej túžby a ženskej závisti. Samozrejme, nájdu sa aj takí, podľa ktorých to Demi preháňa a jej postava už dávno prekročila hranice pojmu „krv a mlieko“.

Čo si myslíte vy? Je toto zdravá ženská postava alebo má Demi nábeh na obezitu?

demi lovato demi lovato demi lovato

Zdroj: Instagram | Foto: Facebook, Youtube