Utápate svoj žiaľ a hnev v litroch vína, kilách čokolády a zavŕšite to romantickým filmom, po ktorom sa zžierate v plači a o týždeň vás nájdu  v horde vreckoviek s mastnými vlasmi, v tričku po tom hulvátovi, vďaka ktorému momentálne vyzeráte ako keby vás prepadli. Stačilo milé dámy!

Smútkom a polemizovaním nad vašou minulosťou trápite len samú seba, a preto  sa musíte dostatočne odreagovať! Nie je potrebné si zmeniť meno alebo zájsť na plastiku, prebudiť vaše nové „ja“ a nabrať novú chuť do života sa dá aj maličkosťami.

Presuňte nábytok

Ak zmena tak poriadna! Nemusíte sa namáhať s ťažkými kusmi nábytku, ale úplne postačí ak  popresúvate  stolíky, kreslá či lampy v obývačke. Vymeňte obrusy,  posteľné obliečky alebo rovno premaľujte jednu zo stien šialenou farbou.  Kúpte si nový koberec, pohovku a vyhoďte závesy na oknách. Pusťte do domu viac svetla a hneď sa rozžiarite aj vy.

Experimentujte v kuchyni

Ak ste doteraz navštevovali kuchyňu len kvôli uvareniu kávy, práve zistíte, že v nej máte aj iné spotrebiče. Čo ak vo vás drieme skrytý talent kulinárskej duše? Nik vás za vaše dielo nebude kritizovať ani vám to nikto neokomentuje. Čo si navaríte to si aj zjete.  Objavujte nové ingrediencie, vyskúšajte nejaké exotické jedlá alebo si upečte sladkú maškrtu, ktorá bude celá len vaša.

Zmeňte šatník

Vášmu bývalému sa nepáčilo keď ste nosili príliš vysoké podpätky lebo vyzeral pri vás nižší alebo tvrdil, že vám nepristane zelená? Tomu všetkému je koniec! Ste nezávislá a slobodná žena, ktorá si oblečie a obuje to, čo sa jej samej bude páčiť a v čom sa bude cítiť dokonale. Vyrazte si na nákupy a osviežte si svoj šatník  novými kúskami.

Čítajte s úsmevom

Pýcha a predsudok je síce povinná literatúra každej ženy, ale momentálne vám slová Austenovej nepomôžu.  Teraz nie je najvhodnejšia doba na romantiku s dokonalým pánom Darcym, pri ktorom si od dojatia  vyplačete ryhu na tvári. Začítajte sa do komédie alebo si prelistujte knihy plné anekdot. Nepotrebujete filozofovať ani psychologicky rozoberať čo bolo a čo bude, musíte sa odreagovať, vyčistiť si hlavu a zabaviť sa. Smiech je predsa najlepší na všetko! ;-)

 

Navštívte nový svet

Spomínate ako ste kedysi listovali časopis a kochali sa v nádherných záhradách Schönbrunnu alebo ste obdivovali reportáž z afrického safari? Tak čo tak podniknúť menší výlet  do vysnívanej destinácie?  V práci si vezmite voľno a vrhnite sa na dobrodružstvo, ktoré vás obohatí o nové zážitky a pri ktorom  perfektne vypnete. Garantujeme vám, že sa z takejto dovolenky vrátite ako vymenená!

Nech žijú staré hity!

Sentimentality už hádam stačilo a je čas na oslavu vášho nového začiatku. Pozývame vás na párty  starých diskotékových hitov, kde  znovu ožije hudba  80., 70.   či 60. rokov minulého storočia. ABBA, Madonna, Queen alebo Diana Ross  vás  svojou rytmickou hudbou nielenže roztancujú, ale vám ňou aj  spríjemnia deň.

Foto: pixabay.com, flickr.com, giphy.com | Video: YouTube