Narodeninové oslavy, koktailové párty a vás si zapamätajú všade, ale, žiaľ, nie v pozitívnom zmysle slova. Veď kto by zabudol na osobu, ktorá svojou hrubosťou a nedistingvovanosťou rušila dojem celej udalosti? A pritom správať sa slušne, vyberane, jemne a žensky s gráciou je tak jednoduché.

Ak si osvojíte nasledujúcich 5 pravidiel, budete opäť o krôčik bližšie k tomu, aby ste sa stali ozdobou všemožných slávností. K vašej „úrovni“ vám však napomôže preštudovať si aj čo-to málo z etikety, aby ste sa tak vyhli ďalším neželaným faux pas.

Kráčajte vzpriamene

Kráčate zhrbená, lebo svojou výškou vytŕčate z davu alebo máte iný bezpredmetný dôvod, ktorý vás presvedčil, že vyzerať ako Quasimodo je skvostné? Vyvedieme vás z omylu, ale nie je to vôbec úchvatné. Vystrite sa a ukážte svetu všetky vaše prednosti. Musíte sa pohybovať ladne ako labuť na vode, nie ako traktor v bahne.

Jemný make-up

Je pravdepodobné, že „make-upová“ omietka prekryje na tvári akné a iné drobné nedostatky, ale občas si hrúbkou nánosu svoju fasádu skôr poškodíte ako vylepšíte. Dobre si premyslite či je nutná aj tá ôsma vrstva. Určite nechcete, aby vám pri prvom kýchnutí odpadla vaša „krycia maska“ na tvári.

Majte svoj štýl!

Suseda má zelenú kabelku, tak aj vy! Kolegyňa si kúpila lodičky s 15-centimetrovým podpätkom, vy tiež! Zlatá moja, nie ste v škôlke, aby ste opakovali každý milimeter nitky po svojom okolí. Majte svoj štýl a priznajte si, že zelenú kabelku by ste nevzali ani do cirkusu a na tých 15-centimetrových ihličkách neviete ani stáť, nie ešte v nich chodiť. Máte na to, aby ste boli originálna, tak prečo slepo kopírovať iných?

Voľte múdro slová

Chápeme, že sa nemôžete hodiny psychicky pripravovať na každé jedno slovo, čo kedy poviete, ale už keď sa ozvete, voľte vaše slová múdro. Nepoužívajte vulgarizmy ani výrazy, ktoré síce znejú inteligentne, ale vy im nerozumiete. Dostanete sa do veľmi nepríjemnej situácie a strápnite sa. Takisto nezvyšujte hlas, pokiaľ prinajmenšom nemusíte prekričať celý futbalový štadión.

Elegantnosť tkvie v ženskosti

Sedieť rozkročená v sukni, narábať s príborom ako valibuk alebo, nedajbože, vypľuvnúť žuvačku na verejnosti vám len ťažko pridá na elegancii. Ste dáma, nezáleží na tom, kde pracujete či čomu sa venujete, keď sa nikto nepozerá. Dôležité je, aby až ste sa objavili v spoločnosti, tak vo vás každý neuvidí neohrabaného hulváta, ale bohyňu!

Foto: pixabay.com, giphy.com