two women and man friends taking selfie together wearing summer clothes jeans shorts jeanswear street urban casual style having fun

Láska je láska, veď na svete predsa nie je nič krajšie. No čo však v prípade, ak na ňu momentálne nie je čas, chuť či príležitosť? Je vtedy človek odsúdený na život v celibáte? Nemusí… Dôvody, prečo čoraz viac mladých ľudí volí intímnosti bez lásky a vzťahu, sú viaceré. Pozrime sa však na výhody dnes už známeho pojmu “Frieds with benefits” (FWB) alebo ak chcete, ,,kamaráti s výhodami”.

1. Netreba sa prosiť. Povedzme si otvorene, vo vzťahu je niekedy potrebné zahrať divadlo, ak má jeden chuť a druhý nie. V tomto prípade však nemusíte. Jednoducho sa dohodnete na mieste, čase, prípadne aj spôsobe a je to. Ideš-ideš, nejdeš-nejdeš. Všetko je to o racionálnej dohode, žiadne citové vydieranie.

2. Neexistujú zranené city. Neriešite, prečo na vás nemá váš milý chuť už dva týždne, či v tom náhodou nie je nejaká iná. Sloboda bez citového naviazania sa, čo je v dnešnom svete značná výhoda.

3. Viete, čo čakať. Netajíte pred sebou nič ohľadom túžob, prianí či očakávaní. Poviete si, čo chcete, čo vám robí dobre a čo vám dobre nerobí. Tento typ “vzťahu” je pre ľudí, ktorí vedia otvorene a narovinu komunikovať.

4. Môžete sa plne sústrediť na seba, prácu, rodinu, koníčky. Budete mať pre seba viac času, ako v prípade, že by ste mali partnera. Budete skrátka vedieť, že, napríklad v pondelok, stredu a v piatok sa “šuká”. Ostatný čas si môžete vyhradiť na iné veci.

5. Príjemné s užitočným. Na záver výhoda intímností vôbec. Vyplavenie oxitocínu a podobne. Veď to poznáme všetci. Ako sme spomínali na začiatku, prečo by si nemohli užiť aj ľudia, ktorí momentálne nemajú partnera? Niekedy sa stane, že kamoši s výhodami majú viacej intímností než páry!

Všetko má svoje pre aj proti. Treba si zvoliť a zvážiť, či je “kamarátstvo s výhodami” to pravé pre vás. Nie je to iba o telesnej rozkoši, ale najmä o vymedzení hraníc a obyčajnom PRIATEĽSTVE. Práve ono môže byť niekedy nosným pilierom celej veci. Samozrejme, v tomto prípade nie je vhodné očakávať, že sa zo styku vykľuje láska, no ako to už v živote často býva, človek nikdy nevie. Koniec koncov, “FWB” je možné udržiavať iba s človekom, ktorý vás rešpektuje a dá sa s ním dohodnúť a otvorene komunikovať.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Janka L.
Dobré dievča s hriešnymi myšlienkami:-) Milujem pohyb, dobré jedlo s ešte lepšími ľuďmi, múdre knihy, no ešte radšej múdrych ľudí a rozhovory s nimi, hoci do rána. Rada masírujem a ešte radšej som masírovaná. A potom milujem o tom všetkom písať. Alebo len tak o živote, čo ma napadne. Lebo život je tvorba. Originál a nie ďalšia kópia:-)