Tiež máte počas dlhých jesenných večerov, kedy vonku padá dážď a hmla, chuť zakukliť sa do teplej deky a vhupnúť do sveta čarovného príbehu? Ak je vaša odpoveď pozitívna, prinášame vám pokračovanie nášho výberu tej najpríjemnejšej ženskej literatúry. Uvarte si po dni v práci čaj, pohodlne sa usaďte a venujte si chvíľku pohody, napríklad aj s nejakou našou “výberovkou”.

 

Paul Hawkins: Dievča vo vlaku

Pútavý triler vás vezme na cestu vlakom spolu s rozvedenou alkoholičkou Rachel. Tá na svojej každodennej ceste sleduje osudy ľudí, žijúcich v domoch vedľa železničnej trate. Keď sa v jednom z domov stane vražda a Rachel chce pomôcť polícii, zamotáva sa do nebezpečného kolotoča tajomstiev a stáva sa z nej podozrivá osoba. Dokáže vyriešiť záhadu, očistiť svoje meno a prinavrátiť svojmu životu stratený pokoj?

Ransom Riggs: Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

Snáď najúspešnejší bestseller roka sľubuje kúzelnú atmosféru a prinúti vás popustiť uzdu predstavivosti. Dievčina ľahšia ako vzduch, najsilnejší súrodenci na svete či chlapec, v ktorom žijú včely, sú len zlomkom zázraku, ktorý sa denno-denne odohráva v časovej slučke. Vydajte sa teda za dobrodružstvami spolu s hlavným hrdinom, ktorý stojí pred neľahkou úlohou. Okrem objavenia svojej neobyčajnosti sa musí rozhodnúť medzi vlastným životom a láskou uväznenou v čase.

 

Lucy Maud Montgomery: Anna zo Zeleného domu

Najmilšia nevinnosť, ale aj obrovské šibalstvá- to všetko je ukryté v očiach malej siroty, ktorá sa vďaka najšťastnejšiemu omylu vo svojom živote dostáva do Zeleného domu. Jej novej opatrovníčke Marille možno Annina neobmedzená fantázia spôsobí pár vrások, ale vyvolá aj tisíce úsmevov, a to aj na tvárach čitateľov. Tým pripomenie, že najlepšia výbava do života je smiech a čistá duša.

Margaret Dickinson: Tulipánové dievča

Ďalší príbeh s dievčaťom zo sirotinca v hlavnej roli vás privedie na farmu, kde život nie je žiadna hračka. Ťažká práca od rána do noci však pohodu nenaštrbí tak, ako odporné intrigy a klamstvá. Strhujúce tajomstvá, nebezpečné rozhodnutia a nezdravá láska môžu ovplyvniť budúcnosť všetkých obyvateľov. Podarí sa im zachrániť seba a svoju celoživotnú prácu?

Arthur Conan Doyle: Pes Baskervillský

Jedna z najtemnejších záhad zaujala Sherlocka Holmesa práve tým, že vrah využíval na svoje krytie starú legendu. Detektív známy svojou nepoverčivosťou sa opäť vracia aj so svojim priateľom Watsonom, aby dokázal, že jeho titul „najlepší detektív sveta“ je riadne zaslúžený. Vrhnite sa preto do vyšetrovania spolu s ním a popri relaxe si precvičte aj svoju všímavosť a logické myslenie.

TOP 5 knižných príbehov, ktoré vám spríjemnia jeseň #2

Foto: Pixabay

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alžbeta
Volám sa Alžbeta a medzi moje najväčšie záľuby patrí písanie :-) Okrem toho mám rada cestovanie, čítanie, hudbu a mierne aj šport ;-)