Side view of beautiful young woman reading book on bed at home. Female model in nightwear sitting on bed read a novel.

Jeseň je práve tým ročným obdobím, kedy nám šálka čaju a dobrá kniha padne vhodnejšie než prechádzka v sychravom počasí. Práve preto sa namiesto premáčania topánok a ošľahania studeným vetrom nechajte strhnúť radou tých najmilších hrdinov a ich neuveriteľnými príbehmi.   

 

Louisa May Alcott: Malé ženy

Príbeh zachytávajúci štyri sestry na ich ceste životom. Prekrásna Margaret, neskrotný vietor Joe, talentovaná Beth a trochu rozmaznaná Amy vás rýchlo vtiahnu do deja. Zoznámia vás so svojimi najbližšími, ale i s každodennými bremenami chudobnej rodiny. Svojou láskavosťou a vtipom dokážu zahriať srdce čitateľa, až spolu s nimi začnete veriť v šťastné konce.

Rozprávky Hansa Christiana Andersena

Do sveta kúziel a mágie vás nemusí zobrať iba Harry Potter! Nechajte malú morskú vílu vtiahnuť vás do hĺbok oceánu, spolu s Gerdou sa vydajte do krajiny Snehovej kráľovnej a plamienok čarujúci tie najkrajšie obrazy vám predá Dievčatko so zápalkami. Okrem uchvátenia tých najmenších, rozprávky vracajú kúsok detstva aj každému dospelému, ktorý naň už dávno zabudol.

Jane Austen: Pýcha a predsudok

Absolútny klenot svetovej klasiky poteší nejednu romantičku. Zavedie vás do rodiny s piatimi dcérami a ukáže vám, ako všetko môže zmeniť a skomplikovať príchod jedného muža. Nechajte sa uniesť príbehom spolu s múdrou Elizabeth a vážnym pánom Darcym. Ich láska možno aj vás naučí, ako sa prekonávajú nezmyselné predsudky a najmä vlastná pýcha.

pychaAntoine De Saint-Exupéry: Malý princ

Niekedy sa človek nájde uprostred ničoho, a niekedy uprostred ničoho človek nájde sám seba. To druhé sa stalo aj pilotovi, ktorý havaroval v púšti a stretol sa s neuveriteľným chlapcom z inej planéty. Ovečka v škatuli, had alebo klobúk či pyšná ruža, všetky tieto príbehy skrývajú hlboké myšlienky o jedinečnosti ľudského života. Tak si po ich prečítaní nachvíľu zatvorme oči a uznajme, že to najdôležitejšie vidíme len srdcom.

Igor Molitor, Muška Molitorová: Dievčatko z Krajiny Drakov

Úspešný príbeh zo slovenskej dielne sa dočkal série dvoch pokračovaní. Krajina, v ktorej žijeme, je možno omnoho nevšednejšia než si myslíte, veď kedysi v nej žili (a možno stále žijú!) draci. Príbuzná mocných čarodejníc vás prevedie tajným priechodom na iný kontinent plný mágie a neuveriteľných dobrodružstiev. Výborná oddychovka, ktorú prečítate jedným dychom, vás naučí vidieť v obyčajnom neobyčajné.

Foto: simbahearted.deviantart.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alžbeta
Volám sa Alžbeta a medzi moje najväčšie záľuby patrí písanie :-) Okrem toho mám rada cestovanie, čítanie, hudbu a mierne aj šport ;-)