Sychravé a kratšie dni sa dokážu pohrať s vašou náladou, ale aj psychickou pohodou. Tma prichádza skôr a namiesto slnečných lúčov vás zahrievajú svetre a kabáty. Ako sa s týmto skokom vyrovnať a nestratiť úsmev na tvári?

 

Vyskúšajte ručné práce

Aj vy sa práve chytáte za hlavu? Isteže, máte veľa pracovných aj iných povinností, tak prečo si pridávať námahu naviac? Nehovoríme však o klasickom vyšívaní. Ručné práce sú rôzne, môžu byť zábavné, tvorivé, dekoratívne… A spojenie týchto všetkých je servítková technika, o ktorej ste už iste počuli. Skrášlite prostredie v ktorom žijete a zabavte sa pri dekorovaní predmetov. Stačí vám lepidlo na servítky, biela podkladová farba (prípadne iná) a krásne servítky podľa vášho vkusu.

Urobte si radosť

Netreba v tom hneď hľadať obmenu šatníka či niečo podobné. Urobiť radosť sebe, ale aj svojím blízkym, môžete ihneď. A to všetko podľa nášho výborného receptu na horúcu čokoládu! Najprv si na miernom plameni zohrejete mlieko a smotanu. Postupne budete prihadzovať nalámanú čokoládu a môžeme prisypať aj trošku vanilkového cukru. Keď bude čokoláda dobre vymiešaná, prisypte aj nadrobno nakrájané kúsky jahôd/banánu a piškóty. Nakoniec ozdobte šľahačkou.

Tip: Čokoláda chutí omnoho lepšie, ak ju pijete pri okne, za ktorým je zima a prší :)

Kúpte si dobrú knižku

Niečo na skoré večery. Každá z vás má svoj vkus, ale za nás vám môžeme odporučiť literatúru od spisovateľky Julie Klassen. Autorka kombinuje romantiku s mysterióznymi prvkami, a to všetko je vsadené do historického obdobia. Romantický triler s názvom „Učiteľova dcéra“ vás okamžite vtiahne do deja a stane sa vaším spoločníkom počas sychravých večerov.

Prechádzajte sa

Počasie sa neoplatí podceňovať, preto pohľadajte teplý kabát a vydajte sa na prechádzku, napríklad po parku. Čerstvý svieži vzduch vás dokonale preberie a vy budete mať čas usporiadať si myšlienky a zbaviť sa stresu. A hlavne, všetci predsa milujeme zvuk šušťania opadaných listov.

Pozrite si dobrý film

A teraz nemyslím doma v televízii! Kedy ste boli naposledy v kine? V októbri u nás majú premiéru mnohé zaujímavé filmy, určite si spomedzi nich vyberie vyznávač každého žánru. Pre milovníkov humoru prichádza česká komédia z dielne Tomáša Vorela: „Inštalatér“, na svoje si však prídu aj vyznávači akcie, ktorých čaká „Gambit“ či „Zilionári“. A nezabúda sa ani na fanúšikov strachu, na scénu sa vracia pokračovanie úspešného hororu „Kruh“!

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alžbeta
Volám sa Alžbeta a medzi moje najväčšie záľuby patrí písanie :-) Okrem toho mám rada cestovanie, čítanie, hudbu a mierne aj šport ;-)