Hovorí sa, že obal predáva, ale rovnako tak predáva aj značka. Vo svete módy to platí dokonca o niečo viac, než v iných odvetviach, pretože mať na sebe luxusné oblečenie prestížnej značky nie je len snom mnohých žien, ale taktiež vecou prestíže či spoločenského postavenia. Toto je 14 najlukratívnejších módnych značiek uplynulého roka! Pri každej jednej z nich vám ponúkame video z najaktuálnejšej tohtoročnej kolekcie. :) 

 

14. Marc Jacobs

Značka amerického dizajnéra Marca Jacobsa spolupracovala dlhé roky so značkou Louis Viutton, ale už sú to dva roky od ich odlúčenia. Ako sa zdá, prestíži Marca Jacobsa to výraznejšie neuškodilo.

13.Fendi

Značka pochádzajúca z Talianska sa preslávila najmä svojími modelmi kožušín, čím spôsobila viacero kontroverzií. Medzi to najprestížnejšie vo svete módy s najväčším kapitálom sa dostala pred piatimi rokmi, kedy Fendi zarobila približne miliardu eur!

12. Hermés

Francúzska značka, ktorá sa preslávila najmä tzv. Birkinkami. Za zmienku určite stojí, že každý kus predávaný pod značkou Hermés je vyrábaný ručne.

11. Ralph Lauren

Americká módna značka Ralph Lauren sa teší obľube po celom svete a napríklad v roku 2014 dosiahla zisk takmer 800 miliónov dolárov.

10. Versace

Túto taliansku módnu značku založil v roku 1978 Gianni Versace a spopularizovalo ju viacero celebrít. Po Gianniho smrti sa vedenia firmy ujala jeho sestra Donatella a aj pod jej taktovkou Versace skvele prosperuje.

9. Burberry

Britská módna značka funguje už od roku 1856 a stále patrí medzi najužšiu špičku vo svete módy. Pravidelnými klientami Burberry sú aj členovia britskej kráľovskej rodiny.

8. Armani

Talianska módna značka pochádza z Milána a bola založená v roku 1975. Dnes už má Armani tisícky obchodov po celom svete a v predchádzajúcom roku dosiahla táto firma príjem takmer 2 bilióny eur.

7. Dolce & Gabbana

Táto talianska módna značka funguje od roku 1985 a po celom svete ju spopularizovali najznámejšie osobnosti Hollywoodu.

6. Gucci

Fenomén Gucci bol založený v roku 1920 v talianskej Florencii a dnes patrí medzi najlepšie prosperujúce firmy sveta. Odhadované ročné príjmy tejto klasiky sa pohybujú na hranici štyroch biliónov eur.

5. Dior

Značka Dior vznikla v roku 1946 v hlavnom meste Francúzska. Parížska firma patrí medzi najpredávanejšie vo svete, a to nielen vďaka oblečeniu. Pod značkou Dior sa už predávajú aj make-upy a výrobky na starostlivosť o pleť.

4. Chanel

Značka módnej priekopníčky Coco Chanel funguje už od roku 1920. Francúzska klasika si vynikajúce meno spravila nielen oblečením, ale tiež parfúmami.

3. Prada

Prada vznikla v roku 1913 v talianskom Miláne a za jej veľkou popularitou stojí okrem kvalitného oblečenia aj film Diabol nosí Pradu.

2. Louis Vuitton

Značka Louis Vuitton vznikla v Paríži v roku 1954 a je najviac zneužívaným ,,menom” na svete. Spoločnosť Louis Vuitton sa v roku 2014 vyjadrila, že jej trhová hodnota je 28 biliónov dolárov.

1. Oscar de la Renta

Zakľadateľ tejto značky sa narodil v Dominikánskej republike, ale samotný návrhár aj jeho značka dosiahli svoje najväčšie úspechy v USA. V roku 2014 Oscar zomrel vo veku 84 rokov, ale aj po jeho smrti si drží svoje miesto medzi najprestížnejšími módnymi značkami sveta.

Video: YouTube.com | Foto: hdwallpaperbackgrounds.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Ženy sú úžasné inšpiratívne osobnosti a vo svete bez nich by som nikdy nechcel žiť. Mne ako mužovi je cťou, že som mohol aspoň trochu nahliadnuť do ženského sveta a že mám možnosť prinášať najkrajším čitateľkám SlovakWoman každodenné zaujímavosti, najmä zo sveta šoubiznisu a virálnych tém. :)