Každá z nás nepochybne vie, aké nepríjemné a ťažko zvládnuteľné dokážu byť bolesti brucha. Čo na ne však skutočne zaberá? Od suchárov až po jablká pre vás máme 14 neodolateľných potravín, vďaka ktorým sa zbavíte bolestí brucha takmer okamžite!

 

1. Banány

Banány dodávajú telu veľmi potrebné elektrolyty, a taktiež obsahujú draslík, ktorý je veľmi potrebný na úpravu trávenia.

2. Ryža

Biela ryža plná škrobu (nie zdravá celozrnná hnedá ryža plná magnézia) je veľmi ľahko stráviteľná presne ako banány. Taktiež absorbuje toxíny, ktoré nám spôsobujú bolesti.

3. Jablko

Jablká sa hodia najmä pri zápche. Ich šupky sú nasýtené pektínom, takže zjedenie jablka dodá telu potrebné vlákniny na posun procesu trávenia.

4. Zemiaky

Zemiaky, podobne ako ryža, obsahujú škrob. Sú ľahko stráviteľné, a tak ako aj banány, sú bohaté o draslík.

5. Ovsená kaša

Ovos alebo ovsená kaša pomáha zmierniť naše tráviace problémy. Musí však byť čistá bez akýchkoľvek umelých prísad, ktoré môžete nájsť v obchodoch.

6. Slané krekry

Slané krekry sa odporúčajú nielen pri zažívacích ťažkostiach, ale aj ženám, ktoré trpia rannou nevoľnosťou. Sú veľmi ľahko stráviteľné pokiaľ nemáte problémy s cholesterolom, v tom prípade skúste verziu s menším obsahom soli.

7. Bylinkový čaj

Najlepší z bylinkových čajov je kamilkový. Pomáha uvoľniť bolesť brucha, a taktiež aj znižuje zápal.

8. Kokosová voda

Ako banány, tak aj kokosová voda je plná elektrolytov potrebných pre naše telo. Taktiež je bohatá na obsah draslíka, ktorý zabezpečuje dostatočnú hydratáciu tela.

9. Papája

Papája obsahuje enzým papín, ktorý upravuje trávenie. Taktiež udržuje prostredie žalúdka správne kyslé, čo pomáha hlavne pri zápche.

10. Čistá voda

Najdôležitejšie je prijímať čo najviac tekutín, najlepšie čistej vody, ktorá vyplaví z tela von všetky toxíny spôsobujúce bolesti.

Zdroj: thisisinsider.com | Foto: freepik.com