Niektoré filmy dokážu svojím dojímavým príbehom chytiť za srdce tisíce ľudí a odkaz danej snímky nosíme v sebe ešte dlho potom, čo nám pred očami bežali záverečné titulky. Táto desiatka filmov patrí k tomu najlepšiemu, čo kedy svetová kinematografia vytvorila. Tieto filmy sa do tohto rebríčka dostali najmä vďaka  svojmu príbehu a silným emóciám, ktoré lomcujú divákmi už od prvej scény.

 

Madisonské mosty

Režisérsky má túto romantickú drámu z roku 1995 na svedomí známy herec Clint Eastwood, ale okrem neho v snímke zahviezdila aj herečka Meryl Streep, ktorá bola za hlavnú ženskú úlohu v tomto filme nominovaná na Oscara. Madisonské mosty sú príbehom o vzplanutí nečakanej lásky u dvoch ľudí v strednom veku.

Hačikó – príbeh psa

Dráma z roku 2009 prináša skutočný príbeh z prvej polovice 20.storočia. Príbeh o psovi Akita Inu menom Hačikó, ktorý svojmu pánovi prejavoval neskutočnú oddanosť aj niekoľko rokov po jeho tragickej smrti. Skutočný Hačikó je symbolom psej vernosti a v Japonsku má aj svoju vlastnú sochu. V hlavnej úlohe hrá Richard Gere.

Na vine sú hviezdy

Smutná romantická dráma z roku 2014 rozpráva príbeh o láske dvoch sympatických mladých ľudí, ktorí sa spoznali v podpornej skupine pre boj s rakovinou. Predlohou pre film bola úspešná rovnomenná kniha Johna Greena z roku 2012.

Šťastie na dosah

Životopisná dráma z roku 2006 popisuje príbeh Chrisa Gardnera, ktorý sa dokázal stať jedným z najbohatších ľudí sveta, a to napriek tomu, že sa ako bezdomovec sám staral o malého syna. V hlavnej úlohe si zahral hviezdny Will Smith a jeho filmového syna stvárnil ten skutočný, Jaden Smith.

Hore

Animovaná komédia z roku 2009 rozpráva príbeh o 78-ročnom predavačovi balónov Carlovi Fredricksenovi, ktorý so svojím domčekom odletí do divočiny. Tento film sa tešil veľkému úspechu u kritikov aj fanúšikov, a to najmä vďaka obrovskej dávke humoru a zároveň silných emócií.

Jeden deň

Americká romantická dráma z roku 2011. Hlavnými hrdinami príbehu sú Emma a Dexter, ktorí sa celých dvadsať rokov stretávajú len na jeden jediný deň v roku. Postupne sa ukazuje, ako dokáže jeden rok zmeniť človeka, zároveň však obaja hľadajú celý rok lásku, hoci netušia, že ju majú na dosah ruky.

Môj život bezo mňa

Kanadsko-španielska dráma z roku 2003 hovorí príbeh o 23-ročnej Ann. Ann je milujúca manželka a starostlivá matka dvoch detí, ktorá sa však jedného dňa od lekárov dozvie, že jej zostáva len pár týždňov života. Ann si nechá toto tajomstvo pre seba a rozhodne sa prežiť svoje posledné dni čo najplnohodnotnejšie.

Nič nás nerozdelí

Katastrofický film z roku 2012 je nakrútený podľa skutočnej udalosti. Mladá rodina s tromi deťmi sa rozhodla stráviť voľné chvíle v Thajsku, ale napokon čelia najväčšej životnej skúške potom, čo na ich dovolenkovú destináciu neľútostne zaútočí tsunami.

Život je krásny

Taliansky film z roku 1997 prináša príbeh talianskeho Žida, ktorý sa snaží pomôcť svojej rodine. Tá je v zajatí v nacistickom koncentračnom tábore. Romantická vojnová dráma si vyslúžila 7(!) nominácií na Oscara.

Million Dollar Baby

Ako prvý, tak aj posledný film tohto rebríčka, nesie režisérsku známku Clinta Eastwooda. V hlavných úlohách sa predstavili samotný Clint Eastwood a herečka Hilary Swank. Clint si zahral otca, ktorému sa nedarí zmieriť sa svojou dcérou, Hilary mladú boxerku. Športová dráma ponúka oveľa viac emócií, ako by sa pri tomto žánri dalo očakávať.

Video: YouTube.com | Foto: YouTube.com