Halloween je čím ďalej tým viac obľúbeným, a to nielen vo svete, ale aj u nás na Slovensku. Nákupné centrá ponúkajú bohatý program pre deti, bary lákajú dospelých na uvítací drink, ak sa ukážu v kostýme. Aj vy ste podľahli čaru Halloweenu?

Hoci u nás si v období Halloweenu pripomíname skôr našich zosnulých, aj na Slovensku má tento sviatok niečo do seba. Ak aj vy patríte k fanúšikom bosoriek, zombíkov či superhrdinov pobehujúcich po ulici – Bingo! Máme pre vás zoznam filmov, ktoré u vás navodia tú správnu halloweensku atmosféru. A nezáleží na tom, či sa chystáte roztočiť to so se*y upírom niekde v bare alebo sa nechať zviesť odvážnym policajtom v pohodlí domova.

10. Casper

Ak sa nechcete príliš báť a máte rady rozprávky, určite si pozrite film Casper. V pohodlí vášho domova navodí mierne duchársku atmosféru.

9. Mŕtva nevesta Tima Burtona

Tim Burton je kvalitnou zárukou skvelých filmov. Aj tento fantasmagorický animák vás doslova dostane.

8. Magická posadnutosť

Polnočná margarita, štyri čarodejnice, jeden duch a jedna skutočná láska. Magická posadnutosť ako vyšitá. Nicole Kidman a Sandre Bullock úlohy bosoriek sadli ako uliate.

7. Strašidelný dom

Strašidelný námet, skvelý komik Eddie Murphy a jeho večne idúca huba. S týmto filmom bude Halloween veselší.

6. Mestečko Halloween (Halloweentown)

Záchrana babičky a mamy je na troch deťoch, ktoré doteraz mágiu nepraktizovali. Podarí sa im to? Ak vás fascinujú čarovné mestečká, určite si pozrite film Halloweentown.

5. Rodina Adamsovcov

Či už prvá alebo druhá časť, Adamsovci sú jednoducho klasika, ktorá na Halloween nesmie chýbať.

4. Hókus pókus na Halloween

Sestry Sandersonove a tri odvážne deti, ktoré ich oslobodili a nakoniec opäť porazili. Ďalšia halloweenska klasika.

3. Čarodejnice z Eastwicku

Tri bosorky, ktoré zvedie jeden a ten istý chlap. V tomto prípade rovno chlap z pekiel, ktorého sa nebudú vedieť zbaviť. Starý, ale dobrý film s výborným hereckým obsadením.

2. Sweeney Todd – Diabolský holič z Fleet Street

Opäť taktovka Tima Burtona a nezameniteľný Johnny Depp v úlohe diabolského holiča. Film pretkaný britvami a krvou.

1. Halloweenska noc

Horor s nádychom komična, ktorý prelína štyri rôzne osudy počas halloweenskej noci. Ak sa chcete báť, rozhodne siahnite po tomto filme.

BONUS:

A aký by to bol Halloween bez kultovej komédie Smrť jej pristane? Nechajte sa uniesť elixírom večnej mladosti a úžasným hereckým obsadením. :)

Foto: evil.wikia.com | Video: Youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Ďumbi
Nechýba jej bulharský temperament a s vášňou sa púšťa do nových vecí. Miluje knihy, čokoládu a fitnes. S otvorenou náručou prijíma adrenalínové výzvy a rovnako aj tie žurnalistické.