Život vo dvojici častokrát obnáša aj spoločné sledovanie filmov, a to aj napriek tomu, že filmový vkus vás a vášho partnera nemusí byť vždy rovnaký. Táto desiatka kinematografických snímok je však pre dvojicu ako stvorená, pretože môže posilniť váš vzťah! Na svoje si v tomto výbere prídu fanúšičky starej filmovej klasiky, ale aj moderných filmov z posledných rokov. :)  

 

Manželia a manželky

Dramaticko-romantická komédia z roku 1992 je výlučne dielom legendárneho Woodyho Allena, ktorý sa postaral o scenár, réžiu a zahral si aj hlavnú úlohu spolu so svojou vtedajšou partnerkou Miou Farrow. Príbeh je o dvoch manželských pároch, pričom jeden z nich oznamuje v úvode svoj rozvod, zatiaľ čo v tom druhom manželstve prepukne nevera manžela s mladou študentkou.

Blue Valentine

Romantickú drámu z roku 2010 mal pod scenáristickou a režisérskou taktovkou Derek Cianfrance. Jednu z hlavných postáv si zahral známy lámač ženských sŕdc Ryan Gosling a jeho filmová partnerka Michelle Williams bola za výkon v tomto filme dokonca nominovaná na Oscara! Blue Valentine je príbeh o manželoch, ktorých láska rokmi vyprchala, ale keď sa rozhodli stráviť jednu noc osamote bez svojej dcéry, všetky spomienky na lásku sa im vrátili.

Pred súmrakom

Tento filmový počin z roku 2004 je voľným pokračovaním snímky Pred úsvitom z roku 1995. Dej filmu sa odohráva vo Viedni, kde sa francúzska študentka stretáva s americkým mladíkom. Celý priebeh snímky sa odohráva počas dvanástich hodín, ktoré spolu zamilovaná dvojica vo Viedni strávila.

Kto sa bojí Virginie Woolfovej?

V snímke z roku 1966 si hlavné postavy zahrali Elizabeth Taylor a Richard Burton, dnes už legendy filmového priemyslu. Film bol natočený podľa divadelnej hry z pera Edwarda Albeeho. Dej rozpráva príbeh o manželoch v strednom veku, Georgovi a Marthe, a celý film sa odohráva počas jednej jedinej noci.

Druhá šanca

Film z roku 1999 možno niektorí poznajú pod názvom Náš príbeh. V hlavných úlohách si manželský pár zahrali Michelle Pfeiffer a Bruce Willis, ktorí spolu po pätnástich rokoch spolužitia nekomunikujú inak, ako cez hádky. Keď sa však od seba na chvíľu odlúčia, obaja nevedia prestať myslieť jeden na druhého, no pri opätovnom stretnutí je z toho len ďalšia hádka..

2 dni v Paríži

Francúzsko-nemecká romanticko-komediálna dráma z roku 2007. Film rozpráva príbeh o vzťahu Američana a Francúzky, ktorí spolu žijú v New Yorku, ale rozhodnú sa pre výlet do Európy. Napokon zakotvia v Paríži, kde však na nádejného zaťa číhajú rodičia jeho partnerky, rovnako tak aj jej bývalí milenci.

Zápisník jednej lásky

Tento film vznikol podľa knihy s rovnomenným názvom z roku 1996, ktorú napísal Nicholas Sparks 8 rokov predtým, ako bol nakrútený. Začína sa tým, že starší muž v sanatóriu číta jednej žene príbeh o svojej dávnej láske. Následne sa dej filmu presunie do minulosti, kde Ryan Gosling a Rachel McAdmas stvárňujú dvoch zaľúbencov, ale každý z nich pochádza z úplne iného sveta.

5×2

Francúzska romantická dráma z roku 2004 zobrazuje 5 príbehov zo života jedného mileneckého páru. Táto snímka je výnimočná tým, že dej filmu je zobrazovaný od konca vzťahu k jeho začiatkom.

Dvaja na ceste

Britská romantická komédia z roku 1967 ukazuje dvanásť spoločných rokov v manželstve Joanny a Marka. Ich láska vznikla vo Francúzsku a po dvanástich rokoch sa rozhodnú vrátiť práve tam, kde sa stretli, aby zachránili svoj vzťah a opäť objavili stratené city.

Láska

Smutný francúzsko-nemecko-rakúsky film z roku 2012 zobrazuje útrapy manželského páru, ktorý sa musí vysporiadať so starnutím. Georgeovu manželku Anne jedného dňa postihne mozgová príhoda, avšak namiesto toho, aby ju kvôli opatere poslal do domova dôchodcov, rozhodol sa, že sa o ňu postará sám. V momente, keď však Anne postihne druhá mozgová príhoda, všetko sa dramaticky zhorší.

Video/ Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Ženy sú úžasné inšpiratívne osobnosti a vo svete bez nich by som nikdy nechcel žiť. Mne ako mužovi je cťou, že som mohol aspoň trochu nahliadnuť do ženského sveta a že mám možnosť prinášať najkrajším čitateľkám SlovakWoman každodenné zaujímavosti, najmä zo sveta šoubiznisu a virálnych tém. :)